RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Aktualności


Warsaw Gastro Show. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Uczniowie Zespołu Szkół Nr1 planujący swoją przyszłość w branży gastronomiczno-hotelarskiej uczestniczyli 28.10.2016 r. w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych Warsaw Gastro Show.
W ramach Strefy Ucznia młodzież odbyła ciekawe lekcje i warsztaty prowadzone przez specjalistów. Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika zaprezentowała szkolenia z zakresu zastawy stołowej,szkła restauracyjnego oraz serwisów: niemieckiego, francuskiego oraz synchronicznego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  pokazy baristyczne połączone z degustacją kaw kolumbijskich i włoskich oraz czekolady. Uczniowie którzy lubią gotować, szukali inspiracji kulinarnych na warsztach gotowania w przygotowaniu sushi, poznali tajniki kuchni molekularnej a także poszerzyli swoją wiedzę o zdrowej żywności. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz-ceremonia parzenia herbaty oraz prezentacja i otwieranie win z róznych stron świata. Dodatkową atrakcją była możliwosć spotkania się z gwiazdami gastronomii min. Anią Starmach, Kewinem Aistonem czy uczestnikami programu kulinarnego Masterchef.
W gronie wystawców oprócz firm z urządzeniami gastronomicznymi, wyposażeniem kuchni, żywnością, winem oraz napojami dla branży gastronomii i hotelarstwa były także obiekty hotelowe, firmy cateringowe oraz wydawnictwa oferujące książki kulinarne i podręczniki.
Wycieczka zawodowa wskazała możliwości rozwoju zawodowego w branży gastronomicznej i hotelarskiej co będzie inspiracją dla naszych uczniów do pogłębiania wiedzy i planowania swojej przyszłości jako przyszli absolwenci technikum hotelarskiego.

 
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

30 listopada (środa) o godz. 13.00 odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier , którego organizatorem jest firma edukacyjna Łowcy Talentów Jersz. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie mogą zgłaszać się  do 8 listopada do p.A.Czarnockiej lub do swoich nauczycieli jezyka angielskiego.

 
Klasy mundurowe z wizytą u Prezydenta RP PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, w czwartek 27 października br., z uczniami klas mundurowych II i III technikum o profilu wojskowym i klasy II liceum o profilu policyjnym w Pałacu Prezydenckim spotkał się Prezydent RP Andrzej Duda. Grupa uczniów gościła także w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.
Prezydent Andrzej Duda wyróżnił dwoje uczniów: Sylwię Nasiłowską – osiągającą dotychczas bardzo dobre wyniki w nauce oraz Konrada Jakubowskiego, który był tysięcznym uczniem klasy mundurowej, odwiedzającym Pałac Prezydencki i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.
W Pałacu Prezydenckim z uczniami spotkał się także szef BBN minister Paweł Soloch.
Uczniowie zwiedzili Pałac, poznali jego historię oraz rolę Prezydenta RP, jako konstytucyjnie najwyższego Zwierzchnika Sił Zbrojnych.
W siedzibie Biura uczniom przedstawiona została rola i funkcjonowanie BBN. Zaznajomieni zostali także z tematyką bezpieczeństwa na poziomie państwa. Na zakończenie wizyty z uczniami spotkał się gen. bryg. dr Jarosław Kraszewski dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi.
Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 z Sokołowa Podlaskiego byli 26. szkołą prowadzącą tzw. „mundurówki”, która odwiedziła Biuro i Pałac Prezydencki.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach promowania postaw proobronnych oraz edukacji dla obronności i bezpieczeństwa, skierowanego do szkół prowadzących klasy mundurowe.
Podczas wizyty w Warszawie uczniowie odwiedzili również Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, gdzie poznali historię misji pokojowych oraz rolę i zadania Centrum Weterana oraz Dowództwo Garnizonu Warszawa. Złożyli także wiązanki kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.
Wiązanki kwiatów złożone w miejscach pamięci, zostały przygotowane przez młodzież szkoły, w ramach zajęć z innowacji florystycznej.
Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli: Joanna Podgórska, Agnieszka Makowiecka, Iwona Jakubowska, Ewa Dobrzycka, Izabela Malinowska i Tadeusz Maksimiak.

Link do strony BBN

Galeria

 
Poznajemy swój kraj PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

24 października 2016 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie klasy I e  pod opieką nauczycieli: p. Haliny Chojeckiej, p. Karoliny Gierzyńskiej i p. Andrzeja Brzezika.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego tzw. „Trasą Piłkarza”. Uczestnicy mieli możliwość poczuć przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni, zasiąść wygodnie na ławce zawodników, czy też odwiedzić salę pomeczowych konferencji.
Następnym odwiedzanym miejscem, które wywołało ogromne emocje, była Niewidzialna Wystawa. Pobyt tam pozwolił na kilkadziesiąt minut przenieść się w świat ciemności i lepiej zrozumieć, z jakimi problemami borykają się codziennie ludzie niewidomi.
Ostatnią atrakcją była wizyta w CH „Złote Tarasy” i udział w seansie filmowym. Wyjazd ten był formą integracji klasy, umożliwił poznanie ciekawych miejsc i spotkanie wyjątkowych ludzi.

Galeria

 
Apel papieski PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

24 października br. w naszej szkole miał miejsce apel z okazji dnia papieskiego, zorganizowany przez katechetów. Apel nawiązywał do trzech okazji: Dnia Papieskiego, wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II oraz Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.
Nasza szkolna uroczystość rozpoczęła się od śpiewu „Barki”. Następnie uczniowie z klas II B i IV H zaprezentowali sztukę św. Jana Pawła II pt. „Christus Rex”. Swoją treścią nawiązywała ona do godności królewskiej Chrystusa i wyjaśniała, na czym polega królowanie Chrystusa w świecie. Potem uczniowie mogli obejrzeć krótki film przypominający wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz prezentację zawierającą nietypowe zdjęcia św. Jana Pawła II.
Katecheci serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego apelu.
Ks. Paweł Koc

 
« PoczątekPoprzednia123456789NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 9

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.