RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Wycieczki szkolne


WIZYTA IIF W PRZEDSIĘBIORSTWIE „ADDIT” Sp. z o.o. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

8 października 2015 r. uczniowie klasy IIF (technik logistyk o profilu wojskowym) razem z opiekunkami Panią Agnieszką Makowiecką, Panią Martą Stelmach i wychowawczynią klasy Panią Joanną Podgórską zwiedzili w Węgrowie firmę Addit Sp. z o.o – producenta kontraktowego, dostawcę procesów i systemów części z blach oraz produktów, modułów, systemów, aparatury i kompletnych maszyn i urządzeń, której celem jest zapewnienie sobie międzynarodowej wiodącej pozycji jako dostawcy podzespołów, systemów (aplikacji) i produktów wpasowujących się w strategię high mix, low volume dla klientów z różnych branż.

Pierwsze kroki w firmie uczniowie skierowali do sali konferencyjnej gdzie Pani Eliza Szymańska opowiedziała o firmie Addit, zapoznała uczestników ze strukturą firmy i zakresem działalności.

Następnie uczniowie klasy IIF mogli obejrzeć każdy fragment produkcji przyglądając się pracy ludzi i maszyn na halach produkcyjnych, jak też mieli okazję porozmawiać z pracownikami biurowymi w dziale planowania i logistyki.


Opracowała: Joanna Podgórska

Galeria

 
Wycieczka do Lublina - 21.10.2013 PDF Drukuj
Wpisany przez J. Cudziło-Abramczuk   

21 października 2013 roku w 50 rocznicę zabicia przez komunistów ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa  Franczaka (  w ziemi lubelskiej ) miała miejsce wycieczka naukowa klasy I B wraz z nauczycielami Jolantą Cudziło Abramczuk, Marzeną Wojewódzką i Andrzejem Brzezikiem do Lublina – miasta o przebogatej tradycji i historii. Pobyt w mieście 5 uczelni wyższych obejmował pokazy z fizyki na UMCS oraz wykład z historii najnowszej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, który na temat totalitaryzmów wieku XX wygłosił dr .hab. Rafał Wnuk. Przed wykładem z historii młodzież klasy I B zwiedziła muzeum uniwersyteckie KUL-u oraz została zapoznana z zasadami studiowania filologii angielskiej w murach tej uczelni.

54 pokazy z fizyki organizowane przez Oddział Lubelskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Skłodowskiej - Curie składały się z czterech części ukazujących doświadczeniaztakichzagadnieńjak:Elektrostatyka, Akustyka, Niskie i wysokie ciśnienie orazMechanika.

Galeria

Więcej…
 
Wycieczka zawodowa klas I j i II j PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Pachołowska, autor artykułu: Konrad Kamiński - uczeń klasy II j   


Dnia 21 października 2013 r. wybraliśmy się na wycieczkę zawodową – Zakręt, Świerk, Warszawa. W wyprawie tej udział brali uczniowie klas I j i II j oraz nasi opiekunowie: Monika Jackowska, Agnieszka Pachołowska, Mariusz Kurowski, Krzysztof Niemirka. Z Sokołowa Podlaskiego wyruszyliśmy wcześnie rano, a na miejsce dotarliśmy około godziny 10:20. Już od początku naszej wyprawy mogliśmy podziwiać piękne jesienne widoki zza szyby autokaru. Podróż w świetnej atmosferze minęła nam naprawdę szybko. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, od razu przystąpiliśmy do zwiedzania firmy NTT System S.A. „NTT System S.A. jest największym, polskim producentem komputerów stacjonarnych, dostarczanych zarówno pod marką własną, jak i markami zleconymi. Firma należy do grona czołowych dystrybutorów akcesoriów, podzespołów oraz urządzeń peryferyjnych w Polsce.”

Galeria

Więcej…
 
Wycieczka klasy IIA do Centrum Nauki Kopernik PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

25 października 2012 r. uczniowie klasy II A oraz nieliczni uczniowie klas: III J, II S, I i II F wraz z opiekunami wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Warszawy. Uczestnicy wyjazdu zwiedzali Centrum Nauki Kopernik , w którym mogli obejrzeć ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach. Uczniowie zapoznali się z osiągnięciami nauki w dziedzinie technologii i multimediów,

samodzielnie testowali niektóre rozwiązania techniczne oparte na wynalazkach sprzed wielu lat.

                Centrum Nauki Kopernik wywarło wrażenie na młodzieży, chociaż niektórzy uczniowie nie kryli rozczarowania obiektem. Najwięcej zastrzeżeń budziły popsute urządzenia oraz brak możliwości zwiedzania obiektu z przewodnikiem.

                W programie wycieczki znalazł się również turniej gry w kręgle, który cieszył się powodzeniem wśród młodzieży chętnie sprawdzającej swoją kondycję fizyczną.


 
Wycieczka klasy IIa PDF Drukuj
Wpisany przez uczestnicy wycieczki   

13 grudnia uczniowie klasy IIa wraz z opiekunami: p. Jolantą Cudziło - Abramczuk, p. Mileną Nowaszewską i p. Martą Stelmach udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wycieczka miała charakter edukacyjno- rozrywkowo- kulturalny. Edukacyjnym i zarazem najważniejszym elementem wycieczki było zwiedzanie Państwowego Muzeum Etnograficznego. W związku z tym, iż nasza wycieczka miała miejsce tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Muzeum Etnograficznym wyświetlono nam film przygotowany przez pracowników Muzeum
o tradycji budowania i wystawiania szopek bożonarodzeniowych. Zwiedziliśmy również wystawę o tematyce Bożego Narodzenia, a pani przewodnik opowiedziała nam o wielu zwyczajach wigilijnych i bożonarodzeniowych mających miejsce w różnych regionach Polski. Domowe obchody wigilii i Bożego Narodzenia, bogate w zwyczaje i obrzędy, przedstawione zostały w zaaranżowanym XIX - wiecznym wnętrzu mieszkalnym - izbie wiejskiej z Pogórza Rzeszowskiego, z tradycyjnym świątecznym przystrojem: snopami zbóż, słomą i sianem (na urodzaj), gałązkami zielonymi i „jutką” zawieszoną u sufitu (na pomyślną wegetację roślin), z oryginalnymi, wyłącznie polskimi ozdobami z opłatków oraz stołem nakrytym do wieczerzy. Obejrzeliśmy charakterystyczne dla okresu świątecznego Bożego Narodzenia obchody kolędnicze - oryginalny, wędrowny teatr ludowy (lalkowy i osobowy, aktorski) - prezentują szopki kukiełkowe oraz szopki krakowskie o wyszukanej kolorystyce i architekturze, akcesoria (kostiumy, maski) różnych grup i postaci kolędniczych: np. turonia, kozy, niedźwiedzia, ciekawe maski beskidzkich „dziadów” noworocznych, zaaranżowane grupy „herodów”, i rzeszowskich „drabów noworocznych”. Obejrzeliśmy również galerię polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieło i rzemiosło ludowe.

Po wspaniałej lekcji historii i kultury polskiej nastąpił punkt rozrywkowy wycieczki. W atmosferze sportu i zdrowej rywalizacji rozegraliśmy turniej gry w kręgle w Centrum Rozrywki Hokus Pokus na Bemowie, a następnie udaliśmy się na obiad.

O godzinie 18.00 udaliśmy się do teatru Kwadrat na pełen humoru spektakl,
pt. „Kiedy Harry poznał Sally”. Z przyjemnością obejrzeliśmy najpopularniejszą komedię romantyczną we wspaniałej obsadzie aktorskiej, zabawną i wzruszającą opowieść o długo rodzącej się miłości między dwojgiem ludzi. Była to kulturalna część wycieczki, która z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze następne spotkania ze sztuką teatralną. Do domu wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń.

 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.