RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Wycieczki szkolne


Wycieczka do Warszawy klasy 1S PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W dniu 22 listopada 2011r. uczniowie klas Is, Ih,, Ii, Id, Ij pod opieką pani Larysy Usow, Izabeli Rudaś oraz Moniki Sawickiej uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy, gdzie zwiedzili Muzeum Geologii i zobaczyli m.in. szkielety mamuta, nosorożca włochatego, znalezionych na terenach Polski, prehistorycznego pradziadka współczesnego koguta oraz wiele innych bardzo ciekawych eksponatów. Wiele wrażeń i wzruszeń w sercach młodzieży i opiekunów pozostawiło zwiedzanie Cmentarza Wojskowego na Powązkach, szczególnie grobu patrona naszej szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jego żony Barbary, na którym zapalono pamiątkowy znicz. Po refleksjach i zadumie o przemijaniu, młodzież znalazła się w świecie współczesnym, a mianowicie w Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziła czas oglądając różnego rodzaju eksponaty, testując je, przeprowadzając eksperymenty i doświadczenia. Wycieczka odbyła się w doskonałej koleżeńskiej atmosferze i przy dobrej jak na listopad pogodzie.

Galeria

 
Wycieczka do Warszawy klas 1A i 1J PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

12 października 2011 r. uczniowie klas: I A oraz I J wraz z opiekunami : p. Marylą Łomżą, p. Beatą Pękałą oraz p. Renatą Romańczuk wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

W harmonogramie wyjazdu znalazły się: Muzeum Techniki, w którym uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych „ Od dorożki do Mercedesa” oraz „ Od korby do chipa”, stadion i muzeum historii „ KP LEGIA” oraz seans filmowy „ O północy w Paryżu” .

Więcej…
 
Wycieczka do leśniczówki PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

 

 

 

 

21 września 2011 r. uczniowie klas I j oraz I a wraz z czworgiem opiekunów: Beatą Pękałą, Renatą Romańczuk, Edytą Zientarą oraz Adamem Elbichem wybrali się na pieszą wycieczkę do leśniczówki. Celem imprezy była przede wszystkim integracja zespołów klasowych poprzez wspólny marsz, zabawy dla grupy, pieczenie kiełbasek czy też spacer po lesie. Do leśniczówki młodzież dotarła w dobrych humorach, nie czując zmęczenia. Na miejscu wysłuchała pogadanki leśniczego-pana Waldemara Szmurły,     który  bardzo ciekawie mówił o tajnikach pracy leśniczego. Młodzież najbardziej zaciekawiły tematy dotyczące drapieżników żyjących w lesie oraz polowań. Po dość długim odpoczynku, obfitym posiłku, wspólnej zabawie młodzież ruszyła w drogę powrotną. Nie wszyscy pokonali tę trasę w szybkim tempie i dobrym nastroju. Niektórzy ostatkiem sił przywędrowali pod szkołę. Najważniejsze, że następnego dnia uczniowie dwóch klas przybyli w pełnym składzie na zajęcia, ponieważ chcieli pisać ważny, bo oceniający wiedzę zdobytą w gimnazjum, sprawdzian z języka polskiego.

Galeria

 
Wycieczka edukacyjna do Centrum Nauk Kopernik w Warszawie PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Kusak   

      

Dnia 09.09. 2011 odbyła się wycieczka edukacyjna do Centrum Nauk Kopernik w Warszawie. wycieczce brały udział klasy: IIi; IIIo, IVe oraz opiekunowie: Jolanta Cudziło-Abramczuk, Marta Stelmach, Justyna Maćkowiak i Agnieszka Kusak.

Celem wycieczki było pokazanie uczniom, jak w sposób ciekawy i przyjemny można poznać tajniki nauk ścisłych takich jak: matematyka, fizyka czy przyrodniczych jak biologia czy chemia. Uczniowie mogli swobodnie poruszać się po Centrum i niekiedy na własnej skórze odczuć prawa fizyki czy biologii. Po ciekawych doświadczenia w „Koperniku” udaliśmy się do ogrodów uniwersyteckich.

Ostatnim celem wycieczki było Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki. Uczniowie zostali zapoznani z historią posługi i tragicznej śmierci błogosławionego kapłana. Mogli również obejrzeć Mszę Świętą i posłuchać kazania wspaniałego patrioty i przewodnika ludzi pracy zarejestrowanych na kasetach VHS w zbiorach Muzeum.

Galeria

 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 2

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.