I Ty możesz zostać wolontariuszem PDF Drukuj

11 września 2015 roku, w świetlicy szkolnej, zorganizowano spotkanie informacyjne dotyczące działalności wolontariatu dla uczniów klas pierwszych i drugich naszej szkoły.

Gościem była pani Jolanta Bogaj – pracownik Centrum Pomocy Społecznej w Sokołowie Podlaskim i koordynator ds. wolontariatu.

Celem prelekcji było zachęcenie młodzieży do dobrowolnej pracy na rzecz innych. Ośrodek Pomocy Społecznej jest naturalnym miejscem spotkań osób szukających pomocy z tymi, którzy chcą pomagać innym - mówiła pani prelegentka. Ci, którzy potrzebują wsparcia to najczęściej: osoby samotne, starsze, niepełnosprawne, potrzebujące przyjaciela, pomocy w czynnościach dnia codziennego.

Wolontariuszem  może zostać każdy, kto ma trochę wolnego czasu i chce pomagać innym, bo "Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym“.

Uczniowie, którzy chcą działać w wolontariacie, proszeni są o kontakt z panią Mileną Nowaszewską, panem Jerzym Bujalskim lub z wychowawcą klasy.