RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Świetny początek roku dla sportowców z ZS Nr 1 w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator

Tylko miesiąc minął od rozpoczęcia roku szkolnego, a uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim już mogą się pochwalić sukcesami. Do dnia dzisiejszego sportowcy z „Szarej” trzy razy stawali na najwyższym miejscu podium wygrywając mistrzostwa powiatu w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Ponadgimnazjalnych w grach i konkurencjach zespołowych oraz raz w indywidualnych. Zajęli również czołowe miejsca w lekkoatletycznych zawodach regionalnych.

Jak już wcześniej informowaliśmy, 14 września br. na boisku SLO został rozegrany turniej szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt organizowany przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego zajęła pierwsze miejsce w powiecie sokołowskim.

15 września w Kosowie Lackim odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców. Na boisku Zespołu Szkół  sukces dziewcząt z „Szarej” powtórzyli chłopcy wygrywając z dużą przewagą  wszystkie  mecze.

23 września Młodzież z ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim wzięła udział w I Rzucie Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. Zawody organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach rozegrano na stadionie siedleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach startowało ok. 250 uczniów z 17 szkół ponadgimnazjalnych z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Łosic, Węgrowa i Sadownego.

-sztafeta chłopców – III miejsce

25 września nad zalewem w Sterdyni odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych, gdzie rywalizowali uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego. Również tu sukcesy odnieśli sportowcy z „Szarej”. Pierwsze miejsce w biegu na dystansie 1500m wywalczył Piotr Trendyk, drugie zajęła Sylwia Nasiłowska (1000m), a trzecie Mateusz Zalewski (3000m).

1 października na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. W swoich kategoriach wiekowych sztafeta chłopców z Zespołu Szkół Nr 1 w składzie: Paweł Dąbkowski, Rafał Nasiłowski, Hubert Bieliński, Mateusz Uściński, Mateusz Kur, Mateusz Zalewski, Piotr Trendyk, Konrad Ignaciuk i Daniel Tyszko, zajęła pierwsze miejsce i wywalczyła mistrzostwo powiatu, natomiast sztafeta dziewcząt uplasowała się na drugiej pozycji. Skład sztafety dziewcząt: Klaudia Teluk, Sylwia Nasiłowska, Paulina Zdanowicz, Katarzyna Równa, Karolina Redes, Katarzyna Bindas, Natalia Kryńska, Maria Wrzosek.

W ubiegłym roku szkolnym w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego sportowcy z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego zajęli pierwsze miejsce, znaczną różnicą punktów wyprzedzając pozostałe szkoły. Natomiast w rywalizacji regionalnej na 46 szkół biorących udział w zawodach organizowanych przez siedlecki Szkolny Związek Sportowy, ZS Nr 1 uplasował się na szóstym miejscu z dorobkiem 913,34 pkt. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w bieżącym sezonie.