Eliza Wcisłak kolejny raz odebrała Stypendium Rady Powiatu Sokołowskiego za wybitne osiągnięcia w sporcie PDF Drukuj

30.10.2015r. był szczególnym dniem w życiu naszej szkoły. Eliza Wcisłak, uczennica klasy IIIa, po raz drugi odebrała stypendium pierwszego stopnia Rady Powiatu Sokołowskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. Ta niezwykle utalentowana zawodniczka, pomimo młodego wieku, na swoim koncie ma następujące sukcesy w dyscyplinie sportowej jaką jest podnoszenie ciężarów:

- V miejsce w Mistrzostwach Polski U20, Zamość 2015

- I miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 20, Zamość 2014

- II miejsce na Mistrzostwach Europy do lat 17, Ciechanów 2014

- I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Dobryszyce 2013

- I miejsce na Mistrzostwach polski do lat 17, Katowice 2012

- III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie, Muszyna 2012

- III miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 17, Hrubieszów 2011

Eliza Wcisłak ogromny sukces osiągnęła dzięki talentowi, determinacji, ciężkiej pracy, pasji, ale także dzięki swoim rodzicom, którzy wspierając swą córkę oraz przekazując jej swą wiedzę, pokazali jej, że sport może nie tylko kształtować charakter, ale może być również sposobem na życie.

Eliza Wcisłak to bardzo ambitna osoba, która nie zamierza osiąść na laurach. Jej plan na najbliższą przyszłość to zdobycie medalu na najbliższych Mistrzostwach Europy lub Świata, a jej życiowy plan to start na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020.

Cała społeczność Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim serdecznie gratuluje Elizie sukcesów i wierzy, że przyszłe zamierzenia tej młodej osoby zostaną zrealizowane.

Przygotowała: Magdalena Linczewska