ZESPÓŁ SZKÓŁ DLA ŻYCIA I RODZINY PDF Drukuj

Już po raz piąty ulicami Sokołowa Podlaskiego przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło brzmiało: „Gdy rodzina zjednoczona żadne zło jej nie pokona”. Kolorowy pochód z transparentami i hasłami związanymi z obroną życia i rodziny wyruszył z placu Konkatedry w kierunku Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i katecheci z Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, promując w ten sposób podstawowe wartości rodzinne i szacunek dla każdego ludzkiego życia.

Marsz…jest pozytywną formą promocji wartości życia ludzkiego i etosu małżeństwa jako przymierza mężczyzny i kobiety - mówił główny organizator marszu ks. Piotr Arbaszewski  - duszpasterz rodzin diecezji drohiczyńskiej. W trakcie marszu uczestnicy mogli wysłuchać katechezy na temat rodziny oraz świadectw uczestników dotyczących różnych sfer życia i problemów dzisiejszej rodziny. Marsz zakończył się przejściem Bramą Miłosierdzia i odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium.

Następnie większość uczestników udała się na Festyn zorganizowany z okazji Dnia Dziecka przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Tam również wolontariusze z naszej szkoły, zgodnie z wypracowaną wieloletnią tradycją, włączyli się w organizację tego dużego przedsięwzięcia.

Uczniowie ZS NR 1 po raz kolejny pokazali, że cenne są dla nich podstawowe wartości, takie jak: rodzina, miłość, życie. I jak zwykle nie zabrakło wolontariuszy, na których nawet w niedzielne popołudnie można liczyć, bo przecież człowiek jest tyle wart ile czyni dobrego.

Przygotowała: M. Nowaszewska