Lekcja otwarta w Urzędzie Skarbowym PDF Drukuj
czwartek, 09 czerwca 2016 10:35

Uczniowie klasy pierwszej kształcący się w zawodzie technik ekonomista w ramach innowacji asystencko – sekretarskiej uczestniczyli w lekcji otwartej prowadzonej przez p. Stanisława Lecha, p. Marka Szybka, p. Leszka Żyluka pracowników Urzędu Skarbowego w Sokołowie Podlaskim. Młodzież została zapoznana z zadaniami, strukturą organizacyjną Urzędu Skarbowego. Uczniowie poznali czym są i dlaczego płacimy podatki oraz jakie to ma znaczenie dla całego społeczeństwa. Poznali podstawowe prawa i obowiązki podatnika oraz jak zarejestrować działalność gospodarczą. W trakcie spotkania uczniowie zostali zapoznani z możliwością przesyłania zeznania podatkowego drogą elektroniczną oraz jak prawidłowo rozliczyć własne zeznanie podatkowe i skorzystać z najpopularniejszych ulg podatkowych. Uczniom zostały przybliżone zasady ogólnopolskiej akcji „ Weź paragon „ i „Loterii paragonowej”. Uczniowie byli zainteresowani poruszanymi zagadnieniami, mieli możliwość zadawania pytań m.in. związanych z zasadami składania deklaracji.

Składamy serdeczne podziękowania p. Stanisławowi Lech, p. Markowi Szybka i p. Leszkowi Żyluk za sprawne i wartościowe przeprowadzenie lekcji dotyczącej problemu systemu podatkowego w Polsce.

Przygotowała: A. Rosochacka