Próbna matura z matematyki PDF Drukuj
wtorek, 14 czerwca 2016 05:54

Tradycją naszej szkoły, stało się organizowanie przez nauczycieli matematyki, tuż przed końcem roku szkolnego, w klasach przedmaturalnych próbnych pisemnych egzaminów maturalnych z matematyki. W tym roku do egzaminu, który odbył się 31maja,  przystąpiło 193 uczniów klas drugich liceum (II a i II b) i trzecich technikum (III e, III f, III h , III i i III j). Przebieg egzaminu, czas trwania i warunki w jakich był on przeprowadzony nie odbiegały od tych w jakich odbywa się właściwy egzamin maturalny. Uczniowie w ciągu blisko 3 godzin mieli do rozwiązania arkusz maturalny, którego konstrukcja była zgodna z zasadami konstruowania rzeczywistych egzaminów maturalnych, zaś treści w nim zawarte obejmowały materiał zrealizowany do końca klasy przedmaturalnej.

Przeprowadzenie egzaminu pozwala uczniom na przećwiczenie procedur związanych z  jego przebiegiem i zorientowanie się w jakich warunkach, czasie i atmosferze przebiegał będzie ten rzeczywisty egzamin. Nauczyciele po raz kolejny otrzymują informację o stopniu zaawansowania swoich uczniów i ich przygotowaniu do matury. Zdobywają tez informację o tym jakie obszary sprawiają większe trudności młodzieży i  wymagają szczególnego potraktowania w trakcie powtórek przed maturą.  Wyniki egzaminu zostaną podane uczniom 16 czerwca. Życzymy jak najlepszych rezultatów już dziś i na prawdziwej maturze - za rok.

Przygotowała: D. Kalinowska