Strzelanie o Puchar Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski i o Puchar Starosty Sokołowskiego PDF Drukuj
piątek, 24 czerwca 2016 11:09

W dniu 17 czerwca 2016 roku na strzelnicy klubu strzeleckiego „Sokół” w Sokołowie Podlaskim odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla szkół gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski i dla szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Sokołowskiego. Organizatorem zawodów był klub strzelecki „Sokół” , którego obecnie prezesem jest pan Piotr Adamczuk. Zawody zorganizowali opiekunowie młodzieży biorącej udział w zawodach pan Marek Szybka i pan Mieczysław Bogaj. Sędzią głównym zawodów był wieloletni opiekun strzelnicy pan  Józef Osipiak.  W imprezie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Sokołowa Podlaskiego. Sponsorem nagród, pucharów, dyplomów i drobnych upominków dla zawodników był Urząd Miasta i Starostwo Sokołowskie. Nagrody zwycięzcom wręczały pani wice starosta powiatu sokołowskiego Marta Sosnowska i w imieniu pana burmistrza pani sekretarz miasta Maria Truszkowska. Uczniowie rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców, a także drużynowej, oddzielnie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Strzelano z odległości 10 metrów, 3 strzały próbne i 2 tarcze po 5 strzałów na ocenę.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 osiągnęli następujące wyniki:

Indywidualnie chłopcy

• 4 miejsce -  Dębski Dawid - 94pkt.

Indywidualnie dziewczęta (wszystkie szkoły)

• 3 miejsce - Górska Jolanta - 97pkt.
  • 5 miejsce - Pogorzelska Natalia - 93pkt.

Szkoły ponadgimnazjalne – klasyfikacja drużynowa

• 2 miejsce - Zespół Szkół Nr 1 - 274pkt.
Opiekunowie sekcji: M. Bogaj, P. Adamczuk