RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Zespół Pieśni i Tańca "Sokołowianie" PDF Drukuj
Wpisany przez Patrycja Olucha, Jakub Mateusiak   

Zespół Pieśni i Tańca „ Sokołowianie” działa od 2002 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury, stał się on szybko wizytówką rodzinnego miasta. Od prawie 10 lat młodzież z naszej szkoły jak i z całego regionu sokołowskiego, uczestniczy w zajęciach tańca i śpiewu. Jednak to nie tylko jak się wydaje taniec, jest to także rodzaj pewnej zabawy. Młodzi ludzie mają możliwość poszerzenia swoich horyzontów, poznania ciekawych osób. Początkowo młodzież prezentowała na scenie tańce i pieśni podlaskie, z biegiem czasu repertuar grupy wzbogacił się o folklor kolejnych regionów: Kurpi Zielonych, Lubelszczyzny, Rzeszowszczyzny, Beskidu Żywieckiego. W programie Zespołu są również tańce starowarszawskie oraz tańce narodowe: polonez, krakowiak, kujawiak, oberek. Występy grupy Sokołowian odbywają się nie tylko na terenie naszego kraju. Od utworzenia zespołu, młodzież występowała m.in.: na Łotwie, we Włoszech, w Turcji, w Rosji, w Niemczech, w Grecji. Mamy możliwość poznania kultury danych krajów i rówieśników. Istnieje także grupa młodsza „Sokołowian” w przedziale wiekowym 5-13 lat. Działa ona od 2005 roku i cieszy się dużymi osiągnięciami, podobnie jak grupa młodzieżowa . Każde z osób będących w zespole Pieśni i Tańca „Sokołowianie” chętnie odgrywa różnego rodzaju widowiska obrzędowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Zespół nie tylko jest zapraszany na występy, ale także organizuje je w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Prezentuje tam swoje umiejętności nabyte na próbach.

Kierownikiem artystycznym „Sokołowian” jest pani Iwona Kopiwoda, kierownikiem muzycznym pan Kazimierz Soszka, kierownikiem organizacyjnym pan Jan Rosochacki. Zespołowi towarzyszy kapela w składzie: Kazimierz Soszka – akordeon, szef kapeli, Zenon Celiński – akordeon, Edward Sobieszczuk – skrzypce, Roman Brochocki – kontrabas, Jan Rosochacki – bębenek.

Dyrekcja Sokołowskiego Ośrodka Kultury i kierownictwo Zespołu Pieśni i Tańca "Sokołowianie" zapraszają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych średnich do udziału w pracach Zespołu. Członkowie Zespołu poprzez występy i koncerty mają okazje zwiedzać Polskę i świat promując jednocześnie folklor, kulturę naszego regionu i kraju oraz nasze miasto Sokołów Podlaski.

Nabór i zapisy do Zespołu odbywają się w Sokołowskim Ośrodku Kultury na początku każdego roku szkolnego.

 

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.