III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej PDF Drukuj
Wpisany przez Zespół Szara - Band

W dniach 6-7 czerwca 2013 w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbył się III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Na scenie teatru rozbrzmiewały piosenki w wykonaniu młodych artystów z 65 szkół z całej Polski. Wśród najlepszych w konkursie znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 – grupa muzyczna „Szara – Band” w składzie: Łukasz Żółkowski- wokal, Mateusz Fluks –perkusja, Mateusz Harasimiuk – instrumenty klawiszowe, Kamil Krysiak – gitara, Robert Kowal – gitara basowa.

W finale konkursu oraz gali koncertowej zespół wykonał dwa utwory: „Do skoroj wstreci” i „Roma izwieni”. Brawurowe wykonanie spotkało się z entuzjastycznym odbiorem publiczności.

Wśród gości na widowni byli: Wojewoda Łódzki –Jolanta Chełmińska, Wiceprezydent Łodzi – Krzysztof Piątkowski, attache kulturalny Ambasady Federacji Rosyjskiej – Elena Bobrysheva, Prezes Stowarzyszenia Współpracy Polska- Wschód – Józef Bryl, dr hab. Ludmiła Szypielewicz, goście z Kuratorium Oświaty w Łodzi, Wydziału Edukacji, Uniwersytetu Łódzkiego, wielu dyrektorów szkół, nauczyciele oraz uczniowie.

Dyrektorem artystycznym festiwalu była p. Małgorzata Pawłowska.

Spotkania z piosenką rosyjską należą do wieloletniej tradycji i cieszą się ciepłym przyjęciem ze strony publiczności. Festiwal Piosenki Rosyjskiej jest wydarzeniem kulturalnym i medialnym promującym młodych artystów i zespoły. Z dużym aplauzem odbierane są występy gości specjalnych, m.in.: „Orkiestry Bałałajki”, „Zespołu LechaRus”, aktora Sergeya Kolesnikowa i tenora Teatru Wielkiego w Łodzi Krzysztofa Marciniaka.

Relacje z festiwalu w Łodzi rokrocznie przedstawia na swojej stronie internetowej Fundacja „Russkiy mir” w Moskwie, a także Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, gazeta „Europa.ru”, „Dziennik Łódzki”, oddziały regionalne TVP, Telewizja Toya oraz Polskie Radio dla Zagranicy.

Wyróżnienie dla naszego zespołu, udział w koncercie galowym jest wielkim sukcesem oraz świetną promocją szkoły, powiatu sokołowskiego i regionu. Młodym muzykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę muzyczną nad zespołem sprawuje Bogusław Kwiatkowski, konsultacje językowe – Rusłan Mielniczuk, transport sprzętu i logistyka – Mariusz Złotkowski.