XI Konkurs recytatorski poezji i prozy Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Słowo – dar i tajemnica” PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Pachołowska

16 października 2013 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach odbył się XI Konkurs recytatorski poezji i prozy Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Słowo – dar i tajemnica”. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach. Wzięło w nim udział 46 recytatorów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu siedleckiego. Tym bardziej jest nam przyjemnie, iż w tym gronie mogliśmy się zaprezentować. Był to bowiem konkurs wyłącznie dla miasta Siedlce i powiatu siedleckiego, a nasze uczennice: Klaudia Łach z Ib, Dominika Sulej z Ib i Katarzyna Bolewska z IIa występowały w charakterze zaproszonych gości. Serdecznie dziękujemy Pani Halinie Tunkiewicz oraz wszystkim organizatorom za miły wyjątek.
Wśród osób wyróżnionych znalazła się Klaudia Łach z klasy Ib, co jest dla nas wspaniałą niespodzianką, i świadczy o tym, iż nasza szkoła może z powodzeniem konkurować z takimi jak: ZSP nr 3 w Siedlcach, LO nr 1 im. B. Prusa w Siedlcach, LO nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, ZSP nr 2 w Siedlcach, II LO w Siedlcach.
Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali książki ufundowane przez Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego oraz upominki od CKiS. Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski oraz Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski. Serdeczne podziękowania dla Klaudii, Dominiki i Kasi, z życzeniami dalszych sukcesów – szkolna grupa teatralna” Sposób na teatr”.