Sprawozdanie szkolnego koła Caritas PDF Drukuj
Wpisany przez M. Stelmach

W roku szkolnym 2012/2013 odbyło się 10 spotkań formacyjnych (jedno w miesiącu), a także 7 spotkań roboczych przygotowujących wolontariuszy do różnorodnych akcji charytatywnych:

• przedświąteczna zbiórka zabawek, przyborów szkolnych i słodyczy dla dzieci z rodzin ubogich,
  • zbiórka produktów żywnościowych w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas Polska Tak, pomagam! przeprowadzona w sklepach na terenie miasta (14-15.12.2012 i 15-16.03.2013),
  • pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla rodzin ubogich korzystających z pomocy Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim,
  • udział w obchodach 10 –lecia istnienia Szkolnego Koła Caritas w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim (14.01.2013r.),
  • udział dwóch członków SKC i opiekuna w szkoleniu, pt. ”Planowanie dobrych projektów w podmiotach ekonomii społecznej” zorganizowanym przez Fundację rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (23-24.03.2013r.)
  • wspólnie z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej został zorganizowany i przeprowadzony kurs dla wychowawców wypoczynku letniego dzieci i młodzieży (w kursie uczestniczyło 46 uczniów klas maturalnych naszej szkoły) 20-21.04.2013r. Część z tych uczniów pełniła funkcję wychowawcy na koloniach zorganizowanych przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej podczas tegorocznych wakacji.

Galeria - Akademie Caritas

Galeria - Zbiórki żywności Caritas