Zespół Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego wśród 79 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski biorących udział w projekcie „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” PDF Drukuj
Wpisany przez A. czerkas
wtorek, 29 października 2013 19:05

Dnia 18 października 2013 roku w Warszawie oficjalnie rozpoczął się projekt „Szkoła Współpracy”. Na konferencji inaugurującej ministerialny projekt było   obecnych ponad 600 osób- reprezentantów szkół i przedszkoli zakwalifikowanych do udziału w projekcie, w tym Zespół Szkół Nr 1. Szkołę reprezentowała Dyrektor Małgorzata Baranowska i nauczyciele: Agnieszka Kusak i Aneta Czerkas.

W programie konferencji znalazły się wystąpienia organizatorów projektu, profesorów uczelni wyższych, dyrektorów i nauczycieli szkół, w których realizowane są nowatorskie metody współpracy z rodzicami, rodziców aktywnie uczestniczących w życiu szkoły, przedstawicieli organizacji młodzieżowych i uczniów działających w Samorządach Uczniowskich.

Prelegenci wypowiedzieli się na istotne tematy dotyczące organizacji pracy w szkole:

1. W jaki sposób aktywność uczniów i rodziców na terenie szkoły przyczynia się do lepszych efektów nauczania
  2. Jakiej aktywności na terenie szkoły oczekują rodzice i uczniowie oraz w jaki sposób szkoła może wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom
  3. W jaki sposób na co dzień zapewnić dobre warunki dla aktywności uczniów i rodziców na terenie szkoły
  4. Analiza wyników badania rodziców i uczniów
  5. Jak rodzic ocenia działalność edukacyjną szkoły, do której uczęszcza dziecko
  6. Oczekiwania rodziców względem działalności szkół
  7. Co powinno być najważniejsze w wychowaniu uczniów przez szkołę
  8. Czy rodzic jest zadowolony z dostępnych sposobów komunikacji z nauczycielami
  9. Czy rodzic zna prawa rodzica
  10. Czy zdaniem rodzica praca Samorządu Uczniowskiego jest potrzebna w życiu szkoły
  11. Czy rodzic interesuje się pracami Samorządu Uczniowskiego w szkole, do której uczęszcza dziecko

Wszystkie omawiane podczas konferencji zagadnienia można znaleźć na stronie projektu: www.szkolawspolpracy.pl w zakładce „konferencje”.

UWAGA: Od listopada rusza Portal dla Rodziców oraz Portal dla Uczniów !!! (na stronie projektu www.szkolawspolpracy.pl )