Portal dla rodziców i Portal dla uczniów PDF Drukuj
Wpisany przez A. Czerkas

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego!

W drugiej połowie listopada 2013 roku, w ramach projektu „Szkoła Współpracy” rozpocznie swoje działanie „Portal dla uczniów”. Będziecie mogli znaleźć w nim wiele elementów interaktywnych: gry interaktywne, zadania, fora dyskusyjne, blog.

„Portalu dla uczniów” możecie szukać na Facebooku. Będzie on tam miał swój własny profil. Wszystko po to, abyście mieli najświeższe informacje, prosto ze źródła.

Ponadto na portalu zostanie uruchomiony mechanizm podawczy do konsultacji zmian prawnych i organizacyjnych, planowanych w ramach projektu „Szkoła Współpracy”. Mechanizm ten będzie zawierał identyfikację użytkownika, możliwość zgłaszania komentarzy oraz przedstawiania opinii do poszczególnych kwestii poddanych konsultacjom.

Uczniowie ZS Nr 1! BĄDŹCIE AKTYWNI i KREATYWNI! Liczymy na Wasze świeże, oryginalne, mądre spojrzenie na temat szkoły. Wasze pomysły będą pomocne przy tworzeniu „Szkolnego Programu Współpracy” (współpracy pomiędzy Wami, Rodzicami, Nauczycielami, Dyrekcją szkoły).

Rodzice uczniów Zespołu Szkół Nr 1

im. K. K. Baczyńskiego!

W drugiej połowie listopada 2013 roku będzie przygotowany dla Was „Portal dla Rodziców”. Znajdziecie w nim duży zasób wiedzy i dobrych praktyk ułatwiający podejmowanie aktywności na terenie szkoły.

Na portalu zamieszczone będą informacje na temat: prawnych aspektów obecności rodziców w szkole; dobrych praktyk przedsięwzięć podejmowanych przez rodziców na terenie szkoły zarówno w Polsce jak i za granicą; zostaną omówione ważne elementy funkcjonowania szkoły i procesu dydaktycznego tj.: rola podstawy programowej, mechanizmy ewaluacji pracy szkoły, zasady oceniania itp.

Na portalu znajdziecie również: materiały pomocnicze dla funkcjonowania Rad Rodziców, takie jak plany spotkań, plany pracy, metody komunikacji między Radą Rodziców a pozostałymi rodzicami, scenariusze zebrań rodziców z nauczycielami.

Drodzy Rodzice! Zachęcamy Was do współpracy! Podzielcie się z nami swoją wizją „dobrej szkoły”. Wasze sugestie, wskazówki, pomysły będą wykorzystywane przy tworzeniu dokumentu regulującego pracę szkoły w obszarze współpracy Uczeń- Rodzic -Nauczyciel- Dyrektor.

Niech Zespół Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego będzie miejscem gdzie każda ze społeczności: uczniowskiej, rodzicielskiej, nauczycielskiej, dyrektorskiej będzie wnosić istotny wkład w nowoczesne funkcjonowanie szkoły!