Wyniki finału ustnego Szkolnego Konkursu Wiedzy Historyczno-Polonistycznej „Polska Niepodległa 1918-1922” PDF Drukuj
Wpisany przez W. Chybowski, M. Łomża

W finale ustnym, który odbył się 12 listopada 2013 r. wzięły udział trzy drużyny z klas: Ii, IIIa i IIId. Uczestnicy odpowiadali łącznie na 5 pytań (po trzy z historii i dwa z języka polskiego). Niektóre pytania z historii ilustrowane były źródłami obrazowymi (fotografie, reprodukcje malarskie), a pytania z języka polskiego dotyczyły znajomości dwóch lektur: „Pana Tadeusza” i „Syzyfowych prac”.

Po wyrównanej walce, przy głośnym dopingu licznie zgromadzonej publiczności, pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy IIIa – Ewelina Piwowar i Kamil Lipiński (6 pkt). Drugie miejsce zajęła klasa Ii, reprezentowana przez Macieja Kisielińskiego (5 pkt), a trzecie miejsce – reprezentacja klasy IIId w osobach: Wioleta Ławecka i Adrian Ratyński (4 pkt). Wszyscy uczestnicy finału otrzymali ciekawe nagrody książkowe, wręczone przez zastępcę dyrektora Zespołu Szkół Nr 1, p. Marka Lewońca.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni na sali wysłuchali wiązanki pieśni patriotycznych, związanych z obchodami Święta Niepodległości, w profesjonalnym wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego „Szara-Band”, pod kierownictwem p. Bogusława Kwiatkowskiego. W przygotowaniu i przeprowadzeniu finału ustnego Konkursu zaangażowani byli ponadto: p. Monika Filip, p. Magda Filipiak, p. Maryla Łomża i p. Włodzimierz Chybowski.

Wszystkim finalistom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy oraz życzymy sukcesów w dalszej edukacji.