ELIZA WCISŁAK – WICEMISTRZYNI EUROPY! PDF Drukuj

Od 28.05.2014r. do 3.05.2014 w Ciechanowie miały miejsce Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do 17 lat w podnoszeniu ciężarów. Po pełnym wyrzeczeń okresie przygotowań, w ostatnim dniu zawodów na pomoście pojawiła się uczennica naszej szkoły, uczęszczająca do klasy Ia, Eliza Wcisłak z MLKPC OSiR Sokołów Podlaski i w pięknym stylu wywalczyła wicemistrzostwo Europy!

Eliza wystąpiła w kategorii wagowej +69 kg i zapewniła widowni ogromne emocje. Od samego początku była wymieniana jako faworytka i nie zawiodła pokładanych w niej nadziei.

W rwaniu Eliza zaliczyła trzy podejścia, a ostatnie z nich – na 95 kg jest nowym rekordem Polski do lat 17. Taki wynik dał Elizie srebrny medal. Brąz wywalczyła Kinga Kaczmarczyk. Rwanie wygrała reprezentantka Rosji – Nadieżda Owczynnikowa, uzyskując taki sam rezultat jak Eliza – 95 kg.

O podziale medali zdecydował podrzut. Jako pierwsza do zawodów przystąpiła Kinga Kaczmarczyk. Podrzuciła 105 kg, potem 108 kg i 110 kg, co wystarczyło na zajęcie trzeciego miejsca w dwuboju – równe 200 kg (90 kg + 110). Także od 105 kg rozpoczęła podrzut Eliza, ta próba okazała się bardzo dobra. Następnie Eliza podrzuciła ciężar 111kg, otrzymując gromkie brawa od widowni! Jedno podejście miała w zapasie Rosjanka Nadieżda Owczynnikowa. Podniosła tyle co Eliza – czyli 111 kg, ale z mniejszą wagą ciała, dlatego też, to do niej powędrował złoty medal w dwuboju.

Przez całe zawody Elizie towarzyszył trener kadry narodowej oraz jej tata, który jest również jej trenerem – pan Tomasz Wcisłak. Łącznie Eliza z zawodów przywiozła 3 medale.

Jesteśmy z Elizy bardzo dumni! Serdecznie gratulujemy jej ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

Rekord Polski w rwaniu.

Najlepsze zawodniczki ME do lat 17_ w kat. + 69 kg juniorek. Od lewej Eliza Wcisłak, Nadieżda Owczynnikowa, Kinga Kaczmarczyk.

Zdjęcia pochodzą ze stron Polska Kadra TV oraz PZPC.