Powrót z siedleckich warsztatów do wspólnej pracy PDF Drukuj

19 września 2014 r. w Siedlcach szkolna szóstka R- U- N wzięła udział w I zajęciach warsztatowych. Rodzice, uczniowie i nauczyciele ZS Nr 1 pracowali z zespołem z I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie. Opiekunem dwóch zespołów była Pani Elżbieta Mielczarek-socjoterapeutka i kynoterapeutka z Grodziska Mazowieckiego.

Praca warsztatowa była długa, ale owocna. Szkoły szczegółowo analizowały wnioski z przeprowadzonych debat. Po raz pierwszy rodzice, uczniowie i nauczyciele pracowali wspólnie nad poszczególnymi zadaniami. Wykonali wizualizację szkoły w 3 obszarach: dydaktyka i wychowanie, organizacja pracy oraz organizacja przestrzeni szkoły. Do każdego obszaru wytypowali konkretne zadania do wykonania i spośród nich wybrali jedno, ich zdaniem, priorytetowe. Główne zadanie zostało szczegółowo rozpisane na cele operacyjne, zostały wyznaczone terminy do realizacji i osoby odpowiedzialne za ich realizację.

Wnioski z pracy warsztatowej naszej szkolnej szóstki R- U- N zostaną omówione na spotkaniu przedstawicieli rodziców, uczniów i nauczycieli. Spotkanie całej społeczności szkolnej ZS Nr 1 zgodziła się poprowadzić opiekunka I warsztatu- Pani Elżbieta Mielczarek.

Wspólna praca rodziców, uczniów i nauczycieli była ciekawym doświadczeniem. Pokazała każdej z grup perspektywę drugiego, przełamywała stereotypowe myślenie i uświadamiała, że tylko jako zgrany zespół, umiejący WSPÓŁPRACOWAĆ, możemy osiągnąć sukces!

Przygotowała: A. Czerkas