SZKOLNY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNO-POLONISTYCZNEJ „POLSKA NIEPODLEGŁA 1918” PDF Drukuj
  1. Konkurs jest organizowany z okazji XCVI rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
  2. W konkursie biorą udział reprezentacje klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i technikum (po 2 uczniów z klasy).
  3. Eliminacje pisemne (test z historii) odbędą się w środę 12 listopada 2014 r. o godz. 9:40 w sali 212.
  4. Finał ustny (pytania z języka polskiego i historii), w którym udział wezmą 3 najlepsze zespoły, odbędzie się we wtorek 18 listopada 2014 r. o godz. 10:40 w świetlicy szkolnej.
  5. Dla wszystkich finalistów przewiduje się nagrody rzeczowe.
  6. Organizatorzy przyjmują listy uczniów, którzy będą reprezentować swoje klasy.

Organizatorzy – nauczyciele:  Maryla Łomża, Monika Filip, Włodzimierz Chybowski

Literatura:

Historia

1. Podręcznik szkolny wyd. Nowa Era z historii dla klasy I, Poznać przeszłość. Wiek XX:

- Wstęp: Co było wcześniej,

- rozdział I, temat 1,

- rozdział II, tematy 1-4.

1. Henryk Sienkiewicz – „Potop”,

2. Adam Mickiewicz – „Reduta Ordona”.