XXIII Salon Edukacyjny Perspektywy 2015 PDF Drukuj

W ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych „SzOK jest OK” uczniowie klas: II A, II B, III A, III B Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w dniu 27 lutego 2015 roku w XXXIII Salonie Edukacyjnym Perspektywy, który, jak co roku, zorganizowany był w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z ekspertem OKE w Warszawie Danutą Król, które poświęcone było nowej formule ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Młodzież obejrzała prezentację przebiegu egzaminu na żywo - w czasie rzeczywistym i na przykładach prawdopodobnych pytań uczniowie zapoznali się z przebiegiem nowego egzaminu ustnego z języka polskiego: co mówić, jak mówić, w jaki sposób rozmawiać z komisją.

Dużym zainteresowaniem naszej młodzieży cieszyły się oferty edukacyjny wyższych uczelni z całego kraju. Uczniowie mieli okazję poznać kierunki kształcenia w uczelniach , porozmawiać z przedstawicielami wyższych szkół na temat proponowanych kierunków kształcenia. Specjalnie dla maturzystek 2015 zorganizowano spotkania z animatorkami akcji Dziewczyny na politechniki, Dziewczyny do ścisłych! Studentki i absolwentki kierunków technicznych, dziewczyny zafascynowane nowymi technologiami podpowiadały, jak wejść w świat nauki i techniki, jak wybierać studia i kierunki, w których uczelniach jest dobry klimat dla ambitnych inżynierek.

Po zwiedzeniu wystaw z ofertami uczelni z całego kraju uczniowie spożyli obfity posiłek w McDonaldzie w Galerii Handlowej Złote tarasy i z folderami wyższych uczelni, informatorami dla maturzystów i głowami pełnymi pomysłów dotyczących wyboru kierunków kształcenia wrócili do domów.

Opiekunami wyjazdu do Warszawy byli: p. Jerzy Bujalski, p. Jacek Jackowski, p. Larysa Usow, p. Karolina Gierzyńska, p. Jolanta Iwańska, p. Krystyna Kurdzińska, p. Krzysztof Niemirka, p. Andrzej Brzezik.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w partnerstwie z Centrum Szkoleniowym ACZE.

Działanie: 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.

Za organizację wycieczki odpowiedzialne były Magdalena Miłkowska i Aneta Rosochacka.