Kolejna akcja krwiodawstwa PDF Drukuj

14 kwietnia we wtorek miała miejsce kolejna akcja honorowego oddania krwi przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego oraz honorowych dawców krwi z terenu miasta.

Ogółem zgłosiły się 74 osoby, z czego krew oddało 66 osób. W sumie pobrano 27, 5 l krwi. Należy podkreślić fakt, że w akcjach krwiodawstwa uczestniczą chętnie również absolwenci naszej szkoły.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim HONOROWYM DAWCOM KRW, a także osobom, które wyraziły gotowość oddania krwi, ale z przyczyn obiektywnych nie mogły aktywnie uczestniczyć w akcji. Dziękujemy uczniom i absolwentom naszej szkoły za postawę godną naśladowania, za postawę otwartości i chęci bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, za umiejętność dzielenia się „darem życia”. W końcu nie każdy ma okazję przyczyniać się na co dzień do ratowania ludzkiego życia!

Podczas akcji honorowego krwiodawstwa uczniowie z klasy ratownictwa medycznego w ramach zajęć praktycznych mieli możliwość przypatrzeć się pracy pielęgniarek i personelu medycznego. Zapoznali się z warunkami, kto może zostać dawcą krwi, jakie są możliwe zachowania osób po oddaniu krwi, jak reagować w przypadku omdleń lub zasłabnięć oraz w jaki sposób dokonuje się wstępnego badania krwi.