DZIAŁANIA INFORMACYJNO-POPULARYZACYJNE SOKOŁOWSKIEJ POLICJI NA TEMAT OGÓLNOEUROPEJSKIEGO NUMERU ALARMOWEGO „112” W ZS NR 1 W SOKOŁOWIE PODLASKIM PDF Drukuj

ulotka_nr_112

Ulotka

Z okazji kolejnej rocznicy obchodzonego w Europie dnia ogólnoeuropejskiego numeru alarmowego 112 (11 lutego) wychowawca klasy o profilu policyjno-strażackim Piotr Adamczuk zorganizował spotkanie z przedstawicielami KP Policji w Sokołowie Podlaskim asp. szt. Dariuszem Tomczukiem oraz technikiem zespołu kadr i szkolenia Piotrem Sikorskim. Zaproszeni goście podczas spotkania z gronem pedagogicznym omówili zasady funkcjonowania numeru 112 oraz rozdali wychowawcom klas odpowiednie materiały informacyjne. Nauczyciele przekażą uczniom podczas lekcji wychowawczych oraz ich rodzicom podczas ogólnoszkolnego zebrania zdobytą wiedzę. Dodatkowo na korytarzu szkolnym w miejscu ogólnodostępnym została przygotowana na ten temat gazetka szkolna.

Należy stwierdzić, że liczne, nieuzasadnione telefony na numery alarmowe to zmora wszystkich służb ratunkowych. Świadczą one o nierozwadze i braku wyobraźni dzwoniących. Pamiętajmy, że blokując linię telefoniczną nr 112 lub innego numeru alarmowego, można spowodować, że służby ratunkowe nie zdążą z pomocą do osoby jej potrzebującej.

Mamy nadzieję, że dzięki akcjom informacyjno-popularyzacyjnym Sokołowskiej Policji, wzrośnie wśród mieszkańców Naszego powiatu świadomość oraz odpowiedzialność za ludzkie zdrowie i życie.

Opr. Piotr Adamczuk