Wpisany przez Administrator
|
L.p.
|
Zadania
|
Formy realizacji
|
Termin realizacji
|
1.
|
Zabezpieczenie organizacyjne
|
- Opracowanie rocznego planu pracy zgodnie z kalendarzem imprez szkolnych.
- Wyznaczenie uczniów do Pocztu Sztandarowego.
- Uaktualnianie tablicy Samorządu Uczniowskiego.
- Propagowanie działań SU na stronie internetowej szkoły.
|
IX
IX-VI
Cały rok
|
2.
|
Opieka nad grobami wojennymi
|
- Sprzątanie i dekoracja 4 grobów wojennych będących pod opieką szkoły przed Świętem Zmarłych i Świętem Niepodległości.
|
XI
|
3.
|
Czynny udział Samorządu Uczniowskiego w życiu szkoły.
|
- Współorganizowanie imprez prowadzonych na terenie szkoły zgodnie z kalendarzem imprez szkolnych (Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego,Dzień Edukacji Narodowej, Święto Niepodległości, Dzień Patrona i inne)
- Angażowanie się w działania promujące szkołę ( udział w ,,Szaradzie” i dniach otwartych)
- Przeprowadzenie wyborów Rzecznika Praw Ucznia:
- Ogłoszenie terminarza
- Prezentacja kandydatów
- Wybory
|
Wg kalendarza imprez szkolnych
X
|
4.
|
Udział Samorządu Uczniowskiego
w nurcie życia społecznego.
|
- Udział Pocztu Sztandarowego w uroczystościach państwowych ( 11 XI, 3 V ) i szkolnych ( Rozpoczęcie roku szkolnego, Pożegnanie absolwentów, Zakończenie roku szkolnego) oraz w uroczystościach religijnych i patriotycznych organizowanych na terenie miasta.
- Przestrzeganie Regulaminu Ucznia i obrona Praw Ucznia.
- Współpraca z Rzecznikiem Praw Ucznia.
|
IX-VI
|
5.
|
Akcje charytatywne
|
- ,,Szlachetna paczka” w ramach projektu Stowarzyszenia WIOSNA
- Inne organizowane na terenie szkoły
|
IX-VI
|
6.
|
Organizacja
„ Walentynek”
|
-
Strój czerwony jako obowiązujący w tym dniu.
-
Poczta walentynkowa.
|
II
|
7.
|
Organizacja Dnia Talentów
|
- Reklama imprezy
- Prezentacje artystyczne , np.: wokalne, instrumentalne, recytatorskie lub inne uczniów
|
21 III
|
Gabriela Smolik- przewodnicząca
Adam Płatkowski- zastępca
Iwona Piętka- opiekun |
Wpisany przez Administrator
|
4. LISTOPADA UCZNIOWIE WYBRALI ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ORAZ OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
WYNIKI GŁOSOWANIA NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
L.p.
|
Kandydat
|
Liczba uzyskanych głosów
|
1.
|
Gabriela Smolik II a
|
284
|
2.
|
Adam Płatkowski III f
|
69
|
3.
|
Sylwia Baran II b
|
48
|
4.
|
Karolina Przywózka I h
|
47
|
5.
|
Anna Błońska I f
|
43
|
6.
|
Damian Wyszomirski II f
|
43
|
7.
|
Adrianna Resiak I i
|
42
|
8.
|
Sebastian Kaczorowski II j
|
34
|
9.
|
Anna Sikorska I j
|
29
|
10.
|
Aneta Jankowska II k
|
16
|
11.
|
Aleksandra Borowska I a
|
13
|
Liczba oddanych głosów: 687
Głosy nieważne: 19
WYNIKI GŁOSOWANIA NA OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
L.p.
|
Nauczyciel
|
Liczba uzyskanych głosów
|
1.
|
Iwona Piętka
|
169
|
2.
|
Jacek Jackowski
|
167
|
3.
|
Krystyna Romańczuk
|
122
|
4.
|
Renata Romańczuk
|
88
|
5.
|
Marta Stelmach
|
64
|
6.
|
Marzena Borysiak- Wojewódzka
|
53
|
Liczba oddanych głosów: 687
Głosy nieważne: 24
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej współpracy.
|
Wpisany przez Administrator
|
Zakończył się I etap wyborów opiekuna Samorządu Uczniowskiego - głosowanie w klasach.
Oddano 662 głosy, w tym 8 głosów nieważnych.
Uczniowie typowali 43. nauczycieli.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
L.p.
|
Nauczyciel
|
Liczba głosów
|
1.
|
Krystyna Romańczuk
|
89
|
2.
|
Aneta Czerkas
|
67
|
3.
|
Andrzej Brzezik
|
62
|
4.
|
Mieczysław Bogaj
|
50
|
5.
|
Elżbieta Gdula
|
44
|
6.
|
Larysa Usow
|
28
|
7.
|
Jacek Jackowski
|
28
|
8.
|
Piotr Adamczuk
|
21
|
9.
|
Marta Stelmach
|
20
|
10.
|
Monika Jackowska
|
19
|
II etap wyborów opiekuna odbędzie się 4. listopada razem z wyborami do Samorządu Uczniowskiego.
Przygotowała: K. Romańczuk |
Wpisany przez Administrator
|
W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny odbędą się w pełni demokratyczne wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015 i 2015/2016
- Każda klasa typuje jednego kandydata oraz przygotowuje wspólnie program wyborczy w postaci plakatu ( uwaga: kandydatami nie mogą być uczniowie klas maturalnych)
- Zgłoszenia kandydatów do 26 IX (piątek)
- Spotkanie z kandydatami i opiekunem Samorządu Szkolnego 3 X ( piątek) o godz. 9.00 w świetlicy szkolnej ( kandydaci przynoszą plakaty z programem wyborczym)
- 6 X – 22 X akcja przedwyborcza
- 23 X ( czwartek) WYBORY
- 24 X (piątek) ogłoszenie wyników
- 27 X ( poniedziałek) spotkanie z opiekunem Samorządu Uczniowskiego
Chcesz mieć wpływ na życie szkoły?
Weź udział w wyborach do Samorządu Szkolnego!
Przygotowała: K. Romańczuk |