RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Szkolna grupa teatralna Sposób na teatr dla dzieci PDF Drukuj
Wpisany przez A. Pachołowska   

W dniach 11-12.06.2014 r. odbyła się w naszej szkole premiera spektaklu z cyklu „Przez bajki w świat” pt. „Kopciuszek – miłość na tysiąc lat”. Do stworzenia scenariusza posłużyła bajka braci Grimm pt. „Kopciuszek”. Widowisko miało charakter baśni z zaadaptowanymi elementami ze współczesnej rzeczywistości. Celem tego zabiegu było zwrócenie uwagi najmłodszym odbiorcom na zdrowy i bezpieczny tryb życia oraz wartości takie jak: miłość, szacunek do innych, do siebie, uczciwość, przyjaźń, pracowitość. Druga już edycja cyklu „Przez bajki w świat” to kontynuacja projektu, którego zamysłem jest zachęcanie młodzieży naszej szkoły do tworzenia sztuki dla dzieci, pokonując przy tym barierę różnicy wieku i zwracając uwagę na edukacyjny charakter przygotowywanych spektakli. Młodzi aktorzy poprzez swoją kreatywność podczas realizacji tego rodzaju przedsięwzięć wpływają na rozwój wyobraźni, angażują we wspólną zabawę widzów w taki sposób, aby mogli w niej czynnie uczestniczyć. Dziękujemy pani dyrektor Małgorzacie Baranowskiej za wspieranie grupy teatralnej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w cykl "Przez bajki w świat".

Serdeczne podziękowania dla: Miejskiego Przedszkola Nr 2, Miejskiego Przedszkola Nr 3, Miejskiego Przedszkola Nr 5 im. Kubusia Puchatka, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek oraz Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II za udział w naszym projekcie oraz promowanie wartości fundamentalnych dla prawidłowego wychowania dzieci i młodzieży.

W przedstawieniu udział wzięli:

Maciej Ankiewicz – książę

Sylwia Baran – królowa

Katarzyna Bolewska – macocha

Weronika Deoniziak – pokojówka, dama

Konrad Kamiński – król, mieszczanin

Mateusz Kopówka - herold

Klaudia Łach – wróżka

Magdalena Rytel-Andrianik – córka Kasia

Monika Rytel-Andrianik – córka Hania

Dominika Sulej – Kopciuszek

Mateusz Harasimiak i Szymon Jurczak – obsługa techniczna

Opiekunowie i realizatorzy projektu: Agnieszka Pachołowska, Mariusz Kurowski.

Galeria

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.