RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Wyniki finału ustnego Szkolnego Konkursu Wiedzy Historyczno-Polonistycznej „Polska Niepodległa 1918-1922” PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W finale ustnym, który odbył się 18 listopada 2014 r. wzięły udział trzy drużyny z klas: Ib, Ih i Ii. Uczestnicy odpowiadali łącznie na 5 pytań (po trzy z historii i dwa z języka polskiego). Niektóre pytania z historii ilustrowane były źródłami obrazowymi (fotografie, reprodukcje malarskie), a pytania z języka polskiego dotyczyły znajomości dwóch lektur: „Potopu” i „Reduty Ordona”.

Po wyrównanej walce, przy głośnym dopingu licznie zgromadzonej publiczności, pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy Ib – Sylwia Kulik i Grzegorz Krysiak (9 pkt). Drugie miejsce zajęła klasa Ih, reprezentowana przez Karolinę Przywózką (8 pkt), a trzecie miejsce – reprezentacja klasy Ii w osobach: Adriana Sikorska i Radosław Świnarski. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni na sali wysłuchali wiązanki pieśni patriotycznych, związanych z obchodami Święta Niepodległości, w profesjonalnym wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego „Szara-Band”, pod kierownictwem p. Bogusława Kwiatkowskiego. W przygotowaniu i przeprowadzeniu finału ustnego Konkursu zaangażowani byli ponadto: p. Monika Filip, p. Jolanta Iwańska, p. Maryla Łomża i p. Włodzimierz Chybowski.

Wszystkim finalistom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy oraz życzymy sukcesów w dalszej edukacji.

Przygotował: Włodzimierz Chybowski

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.