Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2015/2016 PDF Drukuj

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się we wtorek 1 września 2015 w budynku szkoły o godzinie 9.00

Serdecznie zapraszamy!

Sokołów Podlaski, 1 września 2015 roku.

Drodzy

Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy niepedagogiczni!

Stajemy dzisiaj u progu nowego roku szkolnego… Czas nieubłaganie płynie… Żadną siłą nie uda nam się zatrzymać wakacji, lata, zapachu łąk i lasów, szumu morza i górskich strumyków. Tym bardziej powinniśmy uświadomić sobie, jak bardzo cenna jest każda chwila naszego życia, której nie można zniweczyć.

Nie zmarnowali jej Ci, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny, walcząc na wszystkich frontach II wojny światowej. Mamy dzisiaj moralny i patriotyczny obowiązek oddać im hołd w 76 rocznicę wybuchu wojny.

Przed nami nowa rzeczywistość, która dla każdego z nas jest tajemnicą … a zarazem czymś pięknym i nieodgadnionym.

Życzę Wam drodzy Uczniowie, abyście znaleźli w sobie dużo zaangażowania w poznawaniu tajników nauki. Niech nadchodzące miesiące będą nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niech niosą ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Pracujcie nad sobą i doskonalcie się, pamiętając, że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami (Adam Mickiewicz).

Pierwszoklasistom życzę satysfakcji z wyboru naszej szkoły, dużo siły i wiary we własne możliwości. Przed Wami nowe wyzwania, nowe przedmioty, nowi nauczyciele. Wierzę, że każdy dzień spędzony w szkole będzie dniem owocnym, przynoszącym nowe doświadczenia i wiedzę, którą w przyszłości spożytkujecie jak najlepiej.

Rodzicom życzę cierpliwości i konsekwencji, aby osiągnięcia Waszych dzieci były dla Was nieustającym powodem do dumy.

Nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym dużo siły i wytrwałości, aby Wasze oddanie i zaangażowanie przyniosło zadowolenie i uśmiech na twarzach uczniów. Niech nowy rok szkolny będzie bogaty w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze.

Każdy z nas tworzy szkolną społeczność. Każdy z nas jest tu potrzebny i ma ważną misję do spełnienia.

Życzę zatem wszystkim, aby zwyczajem lat ubiegłych panowała wśród nas wzajemna życzliwość i zaufanie. Niech nasza szkoła nadal będzie miejscem przyjaznym i bezpiecznym, w którym nauka i praca jest przyjemnością oraz spełnieniem osobistych i zawodowych marzeń i planów.