Europejski Dzień Języków PDF Drukuj

Wirtualna podróż po kraju Celtów…

Kliknij na obrazku aby pobraać słownik

We wtorek, 22 września o godz. 11.00, odbyła się pokazowa lekcja języka irlandzkiego za pośrednictwem komunikatora Skype. Wzięli w niej udział uczniowie klasy I h wraz z opiekunami – Justyną Maćkowiak i Andrzejem Świstkiem. Zajęcia były prowadzone przez lektorkę języka irlandzkiego i angielskiego Feenę Toibin, mieszkającą w Cork, w Irlandii.

Podczas lekcji można było nauczyć się pierwszych słów i zwrotów w tym jakże mało popularnym języku, jak i poznać kulturę, obyczaje oraz tradycje Irlandii.

Lekcja została zorganizowana z okazji kolejnej edycji Europejskiego Dnia Języków. Tegoroczna oferta obejmowała kilkadziesiąt lekcji online z 13 różnych europejskich języków obcych. Były to języki: angielski, bułgarski, czeski, duński, francuski, grecki, hiszpański, irlandzki, niemiecki, portugalski, rumuński, słowacki i włoski.

Zajęcia zorganizowane były m.in. przez: British Council, Ambasadę Irlandii w Warszawie, Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej (EUNIC), Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE), Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz Uniwersytet Warszawski. Głównym ich celem było promowanie nauki języków obcych, umożliwienie nawiązania kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami.

Uczestnicy zajęć otrzymali informatory o Irlandii oraz wiele innych gadżetów (słuchawki, długopisy, zakładki do książek itp.) Uczennica - Karolina Białobrzeska - otrzymała pamiątkowy „Przewodnik po Dublinie” oraz „Rozmówki polsko-angielskie” za najbardziej aktywne i efektywne uczestnictwo w lekcji. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Europejskiego Dnia Języków!

Opracowała: Justyna Maćkowiak