Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa PDF Drukuj

We wrześniu w ZS Nr 1 odbyło się Narodowe Czytanie „Lalki” wybitnego polskiego powieściopisarza – Bolesława Prusa. Akcja ta została zapoczątkowana cztery lata temu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Narodowe Czytanie stanowiło wspaniałą okazję, by raz jeszcze wspólnie prześledzić historię nieszczęśliwej miłości galanteryjnego kupca oraz pięknej arystokratki. Ponadto dzieło to dla młodzieży naszej szkoły stało się lekcją walki o wolność ojczyzny czy poświęcenia się nauce.

Z fragmentami powieści Bolesława Prusa zmierzyli się uczniowie klas: II f, II b, III b, III h, IV j. Na szczególne wyróżnienie zasługują: p. dyr. Marek Lewoniec, przewodniczący Rady Rodziców p. Grzegorz Kamiński, p. Halina Chojecka, p. Krystyna Romańczuk, p. Renata Romańczuk, p. Hanna Sarniak, ks. Tomasz Żukowski, którzy, przepięknie interpretując fragmenty „Lalki”, pozwolili nam przenieść się w XIX wiek, dając przy tym wiele radości i przekonanie, że tego rodzaju akcje są potrzebne.

Organizatorzy: biblioteka szkolna – Monika Filip, grupa teatralna Sposób na teatr -Agnieszka Pachołowska. Obsługa techniczna: Krzysztof Krasnodębski.

Przygotowała: Agnieszka Pachołowska