NIE DOPALAJ SIĘ, BO SIĘ SPALISZ ! PDF Drukuj

Pod takim hasłem dnia 22 października dzięki przychylności organu prowadzącego Zespół Szkół Nr1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach dotyczących uzależnienia od substancji psychoaktywnych, a w szczególności ,,DOPALACZY’’, przeprowadzonych we współpracy z Centrum Profilaktyki Społecznej dr hab. prof ndzw. Panem Mariuszem Jędrzejko specjalistą w dziedzinie uzależnień od substancji psychoaktywnych jakimi m.in. są dopalacze.

Główne treści dotyczyły tego – co to są narkotyki i dopalacze – jak działają, jakie szkody zdrowotne (psychiczne i somatyczne) wywołują, co widać a czego nie widać; wyjaśnienie mechanizmu powstawania uzależnień; jak odmawiać propozycji narkotykowej - jak obalać mity dealera; jak unikać kontaktu z dealerem; dlaczego i jak marihuana szkodzi – obalamy mit, że marihuana to lekki narkotyk; dlaczego nowe narkotyki są szczególnie niebezpieczne; jak rozpoznać zachowania ponarkotykowe – podstawy zachowania w sytuacji krytycznej – gdzie szukać pomocy?