RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Spotkanie uczniów klas mundurowych z weteranami misji pokojowych PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W dniu 29 października 2015 r. uczniów klas wojskowych Zespołu Szkół Nr 1 odwiedzili żołnierze – weterani misji pokojowych poza granicami państwa.W spotkaniu uczestniczyli wojskowi należący do Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, m.in. chorąży rezerwowy Ireneusz Chodowiec, członek Zarządu Głównego SKMPONZ i jednocześnie prezes siedleckiego Koła Nr 42, pełniący podczas misji pokojowych na Bałkanach i Bliskim Wschodzie rolę dowódcy patrolu saperskiego i rozminowania.

Spotkanie było lekcją wychowania w duchu patriotyzmu, które jest jednym z podstawowych celów współczesnej edukacji. Młodzież klas wojskowych miała możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnych ukazujących życie żołnierzy Wojska Polskiego podczas misji w Syrii, Libanie, Czadzie, Bośni i Hercegowinie. Wysłuchali także opowieści żołnierzy o życiu na misjach poza granicami państwa, o wyjazdach na akcje i patrole, o świętach z dala od bliskich, a także o kulturze, religii i obyczajach państw, w których przyszło im służyć.

Zainteresowanie młodzieży wzbudziły elementy umundurowania oraz uzbrojenia, w jakie wyposażeni są żołnierze polscy podczas operacji wojskowych. Uczniowie mieli także okazję spróbować żywności z tzw. „racji wojskowej”. Poznali także cele Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Goście podczas spotkania podkreślali, iż każda misja to podróż w nieznane i z każdą misją wiąże się niepewność powrotu do bliskich.

Opracowała: Joanna Podgórska

Galeria

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.