RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Koncert w Filharmonii Narodowej PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

   

4 listopada 2015 r. grupa naszych uczniów z klasy Ib i IIb, pod opieką nauczycieli: Doroty Kalinowskiej, Izabeli Rudaś i Włodzimierza Chybowskiego, na zaproszenie Fundacji Cultura Memoriae i Fundacji Filharmonii Warszawskiej wzięła udział w wycieczce do Filharmonii Narodowej w Warszawie. Zaproszenie na uroczysty koncert było wyróżnieniem dla szkoły, ponieważ już od kilku lat nasi uczniowie biorą aktywny udział w różnych projektach organizowanych przez Biuro Edukacji Publicznej IPN.

Koncert w Filharmonii Narodowej, który był głównym punktem programu naszego wyjazdu, zaczynał się dopiero o godzinie 18. Wcześniej uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach w BEP IPN „Przystanek Historia” przy ul. Marszałkowskiej, które przeprowadzone zostały przez edukatora, pracownika tej instytucji. Tematem zajęć była zbliżająca się XCVII rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Koncert pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy, „Polska – Zasłużonym dla Ojczyzny”, w którym następnie mieliśmy zaszczyt uczestniczyć, został zorganizowany z okazji LXX rocznicy zakończenia II wojny światowej. Już sam gmach, a szczególnie sala koncertowa Filharmonii Narodowej zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. W koncercie uczestniczyło wiele osób życia politycznego i kulturalnego, ale najważniejsi byli kombatanci oraz byli więźniowie hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów. Było to prawdziwe spotkanie pokoleń, któremu towarzyszyła poezja z tamtych lat w interpretacji znanych aktorów oraz ponadczasowa muzyka Chopina. Po tym wieczorze przybyło na pewno wielu fanów tej pięknej muzyki i jej genialnego kompozytora…

 

Wykonawcy:

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Maciej Tarnowski – dyrygent

Szymon Nehring - fortepian (Laureat Nagrody Publiczności XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina)

Teresa Lipowska - recytacja
Maciej Rayzacher - recytacja i prowadzenie koncertu

Program: Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Przygotował: Włodzimierz Chybowski

Galeria

 

 

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.