RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Zaduszki – Ocalić od zapomnienia PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     6 listopada w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny „Ocalić od zapomnienia”. Akademia - jak co roku - była okazją do przypomnienia uczniom znanych osobowości ze świata literatury, polityki, teatru, filmu, muzyki czy sportu, które odeszły od nas pod koniec 2014 i w 2015 roku, pozostawiając ślad w postaci swojej wrażliwości, słów, filmów, które jeszcze nieraz obejrzymy i ról, które kolejnym pokoleniom zapadną w pamięć, ucząc innego, mądrzejszego spojrzenia na świat (m.in.: Stanisław Mikulski, Zbigniew Kurtycz, Agnieszka Kotlarska, Władysław Bartoszewski, Jerzy Kamas).

       To listopadowe spotkanie dało młodzieży sposobność, by w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad istotą życia i śmierci. Nastrój, jaki udało nam się stworzyć (lampiony, refleksyjna muzyka, wspaniała narracja), pozwolił każdemu z obecnych na wspominanie w atmosferze zadumy i nostalgii.

       Po apelu przedstawiciele z klasy III b – Katarzyna Wojtczuk, Beata Niżnik i Adam Buczyński - pod Ścianą straceń upamiętniającą egzekucję ludności polskiej w listopadzie 1943 r. złożyli chryzantemy i zapalili znicz, aby oddać hołd poległym.

   Akademię przygotowali: Dominika Sulej (III b), Łukasz Rzemek (III i), Krzysztof Krasnodębski (IV j), Mateusz Kopówka (IV j).


Przygotowały: Agnieszka Pachołowska i Magdalena Filipiak.

Galeria

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.