Finał szkolnego konkursu wiedzy historyczno- polonistycznej „Polska niepodległa 1918- 1922” PDF Drukuj

10 listopada 2015 r. w świetlicy szkolnej, mimo przerwy w dostawie prądu, odbył się finał szkolnego konkursu wiedzy historyczno- polonistycznej „Polska niepodległa 1918-1922”. Wzięły w nim udział dwuosobowe drużyny z klas 1a: Krystian Kulikowski i Kamil Drzewiński) oraz 1b: Natalia Kryńska i Agata Krakowska. Finaliści zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi wiedzy z historii Polski początku XX wieku i znajomości dzieł literackich H. Sienkiewicza „Potop” i A. Mickiewicza „Reduta Ordona”. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany. Po dwóch rundach pytań, nastąpiła dogrywka, która również nie wyłoniła jednoznacznego zwycięzcy. Komisja konkursowa w składzie p. Iwona Piętka i p. Renata Romańczuk podjęła decyzję o przyznaniu dwóch pierwszych miejsc. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył pan dyrektor Marek Lewoniec.

Gratulujemy uczestnikom konkursu, którzy podjęli wyzwanie, a pozostałych zachęcamy do równie aktywnego angażowania się w życie szkoły.

Uroczystość przygotowali: p. Maryla Łomża, p. Monika Filip, p. Włodzimierz Chybowski.