RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

„UCZ SIĘ JĘZYKÓW, WYJEDZIESZ DO MEKSYKU!” PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

   

18 listopada w Zespole Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego odbyło się spotkanie z wyjątkowym gościem - aktorem, kaskaderem i dublerem hollywoodzkich gwiazd - Andrzejem Zbrożkiem.

Andrzej Zbrożek urodził się w Sokołowie Podlaskim, tutaj spędził pierwsze lata swojej młodości. Po zdaniu matury w sokołowskim Liceum Ogólnokształcącym wyjechał z rodzicami do Warszawy, gdzie rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Filologia polska. W 1981 roku, na zaproszenie przyjaciół, wyjechał do Meksyku. Miała to być kilkutygodniowa wycieczka, ale powrót do kraju okazał się niemożliwy z powodu wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. To właśnie w Meksyku, kiedy znał już język hiszpański i pracował w agencji ubezpieczeniowej, zgłosił się jako  statysta do pracy w filmie amerykańskim. Został wybrany spośród bardzo wielu i tak zaczęła się jego przygoda z filmem. Później zaczęto zatrudniać go jako dublera głównych bohaterów. Pracował m.in. na planie filmu „Diuna”, „Old Gringo”, „Conan Barbarzyńca”, „Licencja na zabijanie”, z takimi sławami, jak Jane Fonda, Gregory Peck,  Arnold Schwarzenegger,  Burt Lancaster, Anthony Quin czy Timothy Dalton. Grał również jako aktor drugoplanowy w serialach latynoamerykańskich.  Ukończył też kurs na Uniwersytecie UNAM i otrzymał dyplom z literatury i języka hiszpańskiego.  Pana Andrzeja od zawsze fascynowały podróże. Pobyt w Meksyku stał się okazją do zwiedzania Ameryki Południowej. Odwiedził m.in. Urugwaj, Brazylię, Wenezuelę, Paragwaj, Kolumbię.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 nie tylko zapoznali się z bogatym życiorysem i dorobkiem zawodowym aktora, ale również usłyszeli o kluczowej roli języków obcych w życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym. Aktor wielokrotnie podkreślał, iż władanie językami obcymi jest jedną z podstawowych umiejętności, która jest nieodzowna w dzisiejszych czasach i dzięki temu jesteśmy w stanie z większą łatwością realizować swoje cele i życiowe plany.

Przygotowała: J. Maćkowiak

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.