RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Kolejny dzień profilaktyki w szkole PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Dnia 19 października w naszej szkole z okazji Dnia Walki z Rakiem Piersi przy współpracy ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie z edukatorami z Centrum Onkologii w Warszawie, którzy to przeprowadzili prelekcję dotyczącą chorób nowotworowych piersi i szyjki macicy. Celem spotkania było przekonanie młodzieży o konieczności samobadania piersi, badań cytologicznych i wykonywania ginekologicznych badań profilaktycznych przynajmniej raz w roku. Uświadomienie, że wczesne rozpoznanie choroby nowotworowej czy to w obrębie piersi czy szyjki macicy stwarza możliwość całkowitego ich wyleczenia. Panie zachęcały  dziewczęta do wizyt w przychodni i zapewniały iż zostaną otoczone miłą i przyjazną  opieką. Prelekcja cieszyła się jak zawsze dużym zainteresowaniem  młodzieży.

Dnia 19 października w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia odbyła się prelekcja z pokazem multimedialnym skierowana do uczniów przeprowadzona przez pielęgniarki z Centrum Onkologii w Warszawie przy współpracy ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sokołowie Podlaskim na temat szkodliwości palenia tytoniu. Przekazanie wiedzy na temat negatywnych skutków zdrowotnych związanych z paleniem tytoniu. Głównym celem było zmniejszenie skali zjawiska nikotynizmu wśród młodzieży, ocena narażenia na dym tytoniowy, badanie miernikiem tlenku węgla. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem wzięli udział w spotkaniu.

Przygotowała: Ewa Dobrzycka

Galeria

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.