II miejsce naszych uczniów w Turnieju Wiedzy o Sokołowie Podlaskim i powiecie PDF Drukuj
czwartek, 10 grudnia 2015 10:53

9 grudnia 2015 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podlaskim została przeprowadzona kolejna edycja Turnieju Wiedzy o Sokołowie Podlaskim i powiecie o puchar Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego. Nasza drużyna w składzie: Agata Krakowska z klasy IB oraz Maciej Kisieliński z klasy IIIi pod opieką swojego nauczyciela historii Włodzimierza Chybowskiego, zajęła II miejsce. W bardzo zaciętej rywalizacji wyprzedziła ich jedynie reprezentacja I LO, natomiast „pokonane” zostały drużyny z Salezjańskiego LO, Zespołu Szkół CKR oraz dwie drużyny z gimnazjów (Gimnazjum nr 1 i Salezjańskie Gimnazjum).

Każda z drużyn odpowiadała na pięć zestawów pytań, dotyczących m.in. historii miasta i powiatu, a także ilustrowanych starymi fotografiami, opisami legend, czy też związanych z działalnością ks. Stanisława Brzóski. Ciekawe były też pytania dotyczące wydarzeń z życia kulturalnego Sokołowa Podlaskiego i powiatu w całym 2015 r. Nowością był test pisemny składający się z 10 pytań. Zgromadzona publiczność mogła podziwiać bardzo wysoki poziom wiedzy laureatów. Zespołowi z „Szarej” dzielnie kibicowali koledzy Maćka z klasy IIIi.

Naszej dwójce uczniów serdecznie gratulujemy więc tego sukcesu i zachęcamy ich do dalszego pogłębiania wiedzy historycznej!