Szlachetne serce Szarej PDF Drukuj
wtorek, 15 grudnia 2015 18:48

Charytatywna działalność naszej szkoły stała się już przedświąteczną tradycją i powoduje, że z wielką radością dzielimy się tym, co mamy. Gromadzimy pieniądze i upominki dla rodzin potrzebujących w ramach ogólnopolskiej akcji pomocy najuboższym "Szlachetna paczka". Dumni jesteśmy z tego, że mimo przeciwności związanych z organizacją jednostki wolontariackiej na terenie naszego powiatu oraz krótkiego czasu do złożenia całej paczki, znów udało nam się wesprzeć kolejną wybraną przez nas rodzinę. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania naszych uczniów, ich rodziców, dyrekcji, pracowników szkoły, nauczycieli, którzy potrafili w bardzo krótkim czasie (trzy dni) zebrać żywność, środki chemiczne i higieniczne, ogromną ilość ubrań, materiały szkolne, słodycze i zabawki. Dodatkowo zebraliśmy pieniądze na pralkę, smartfona i resztę upominków dla rodziny pani Marty. Chcieliśmy naszym uczynkiem, dać potrzebującej rodzinie nadzieję na "lepsze jutro", sprawić, by na ich twarzach zagościł uśmiech, który rozjaśni również ciężkie chwile.

Bardzo dziękujemy całej społeczności Zespołu Szkół Nr 1 za szlachetne serce, którego bicie mogliśmy usłyszeć również w tym roku. Budujący jest fakt, że zawsze Ktoś może na nas liczyć!