Obchody 36. rocznicy nadania ZS Nr 1 imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego PDF Drukuj
wtorek, 22 grudnia 2015 06:44

Na obchodach 36. rocznicy nadania Zespołowi Szkół Nr 1 imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego rozstrzygnięte zostały konkursy: plastyczny i na prezentację multimedialną poświęcone życiu i twórczości poety oraz konkurs recytatorski poezji Baczyńskiego. Ten ostatni odbył się przy publiczności składającej się z uczniów klas pierwszych na gali w świetlicy szkolnej.

Poziom uczestników był wyrównany i po burzliwych obradach jury postanowiło wyróżnić Weronikę Biłdę, Katarzynę Matusik i Marię Izdebską. W trakcie uroczystości mieliśmy również okazję wysłuchać wierszy autorstwa naszych uczniów (Klaudii Hardej i Norberta Haftka), które dotyczyły życia naszego patrona. Jednak najpopularniejszą formą konkursową okazała się forma plastyczna- wpłynęło ponad sto prac. Zwycięzcy (Kamila Jasińska, Patryk Pułym, Aleksandra Woźniak) otrzymali nagrody książkowe. Konkurs prezentacji mulitmedialnej również został rozstrzygnięty przed galą, a nagrodzeni (Bartłomiej Góral, Patrycja Czapska, Norbert Haftek) otrzymali czasopisma komputerowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.