Akcja krwodawstwa PDF Drukuj
Wpisany przez Marta Wrzosek
poniedziałek, 19 października 2009 14:39

15 października przeprowadzono akcję honorowego oddania krwi przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Podlaskim i honorowych dawców krwi z rejonu miasta.
Ogółem zgłosiło się 99 osób, krew oddały 84 osoby, w sumie pobrano prawie 38 litrów krwi. Z naszej szkoły krew oddało aż 49 osób.
Organizatorami akcji byli p. Mieczysław Bogaj i p. Jan Niemirka, a przeprowadzona ona została przez Regionalne Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa z Warszawy.
Organizatorzy składają wyrazy szacunku i uznania HONOROWYM DAWCOM KRWI, a także wszystkim osobom, które wyraziły gotowość oddania krwi, ale z przyczyn obiektywnych nie mogły aktywnie uczestniczyć w akcji.