Bezpieczne ferie PDF Drukuj
poniedziałek, 01 lutego 2016 07:10

21 stycznia 2016r. młodzież  kl. I h ZS Nr 1 spotkała się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach oraz absolwentem naszej szkoły - st.sekc. Kamilem Prokopczukiem. Spotkanie odbyło się pod hasłem:  „Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych”.

Pan Kamil Prokopczuk przedstawił zagrożenia, z jakimi można spotkać się w domu, szkole i najbliższej okolicy, szczegółowo omówił  reguły postępowania w przypadku ich zaistnienia, a także uświadomił młodzieży jak ważne jest natychmiastowe udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć właściwy sposób reagowania, prelegent omówił również działania ratownicze podejmowane przez straż pożarną i służby medyczne. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć informacji dotyczących właściwego wezwania pomocy.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, a następnie pytali o interesujące ich kwestie. Niewątpliwie było to bardzo ciekawe i cenne spotkanie.

Przypomnienie i poszerzenie wiadomości z zakresu bezpieczeństwa to krok w kierunku zwrócenia uwagi uczniów na zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się w swoim życiu, a także na potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi.

Spotkanie zorganizowała p. Justyna Maćkowiak.

Obejrzyj prezentację nt ratownictwa na lodzie

ZASADY POSTĘPOWANIA W RAZIE WYPADKU

ZAŁAMANIE LODU

• zagrożenie stanowi bardzo niska temperatura wody i otoczenia, zimowy strój oraz trudności z wydostaniem się na powierzchnię lodu; w takim przypadku wzywaj pomocy, połóż się płasko na wodzie, rozłóż szeroko ręce i próbuj wpełznąć na lód. Staraj się poruszać w kierunku brzegu leżąc na lodzie