Podsumowanie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej PDF Drukuj
środa, 17 lutego 2016 13:44

W etapie podstawowym XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej organizowanej przez Ligę Ochrony Przyrody wzięło udział 16 uczniów z naszej szkoły. Trzech z klasy IIIB, czterech z klasy IIB i dziewięciu z klasy IVG.

Na uwagę zasługuje fakt, że olimpiada ta cieszy się największą popularnością wśród istniejących 34 w Polsce. Każdego roku w skali kraju bierze w niej udział blisko 33 tysiące uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów. Należy podkreślić, że w uznaniu poziomu wiedzy oraz umiejętności łączenia teorii z praktyką w ochronie środowiska, senaty 62 wyższych uczelni państwowych przyznają finalistom i laureatom szczebla centralnego indeksy na kierunki przyrodnicze.

Najlepsze wyniki w naszej szkole osiągnęli następujący uczniowie:

I miejsce -   Dorota Niemirka klasa IVg

II miejsce - Klaudia Matysiak klasa IIb

III miejsce -Grzegorz Krysiak klasa IIb

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy. Mamy jednak nadzieję, że w kolejnej edycji tej olimpiady uczniowie naszej szkoły zdobędą indeksy upragnionych wyższych uczelni.

Pozostałe osoby zajęły kolejne miejsca:

Andżelika Dziurzyńska klasa IVg

Monika Wysocka klasa IVg