Wycieczka klas mundurowych do Dęblina PDF Drukuj

W dniu 24 lutego 2016 r. uczniowie klas Technikum w zawodzie technik logistyk Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim wraz z opiekunami panem Tadeuszem Maksimiakiem, panią Agnieszką Makowiecką, panią Joanną Podgórską, panią Elżbietą Markowicz-Wcisłak, panią Martą Stelmach i panem Mariuszem Kurowskim, brali udział w wycieczce do Muzeum Sił Powietrznych oraz Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Wyjazd odbywał się w ramach innowacji pedagogicznej dla klas mundurowych, w ramach przedmiotu służba wojskowa.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych, które było ciekawym pomysłem na aktywne spędzenie czasu, nie tylko dla miłośników awiacji. Oprócz latających maszyn na zwiedzających czekała sala wystawowa, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią polskiego lotnictwa.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Bazy Lotnictwa Szkolnego, w którym uczniowie mieli okazję zobaczyć proces szkolenia przyszłych pilotów, kontrolerów lotu i innych specjalności związanych z lotnictwem zarówno cywilnym jak i wojskowym.

Na koniec uczestnicy wyjazdu obserwowali pracę pracowników ochrony przeciwpożarowej lotniska oraz starty i lądowania samolotów szkoleniowych z wieży kontroli lotów.

Opracowały: J. Podgórska, A. Makowiecka