Pokaz ratownictwa PDF Drukuj

24 lutego 2016 r. w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim z okazji Dni Profilaktyki pt. "Nie – krótki wyraz, wymaga odwagi" uczniowie klasy I b Liceum Ogólnokształcącego o profilu medyczno – sportowym i klasy II b Liceum Ogólnokształcącego o profilu ratownictwo medyczne przygotowali i przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego dla klas drugich. Omówiono następujące zagadnienia: epilepsja, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, omdlenie, utrata przytomności, AED, wzywanie służb ratowniczych, rany i krwotok z nosa. Młodzież przeprowadziła pokazy w pięciu klasach, a nad prawidłowością i fachowością zajęć czuwali ratownicy medyczni Robert Golatowski i Tomasz Tomczuk. Koordynatorami tej akcji z Gimnazjum byli pani pedagog Krystyna Krakowska i pan psycholog Łukasz Wróblewski, a z Zespołu Szkół Nr 1 pan Mieczysław Bogaj. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Gimnazjum. Były to zajęcia omawiające najczęściej występujące choroby, urazy i nagłe zasłabnięcia oraz pokazujące sposoby postępowania w przypadku ich wystąpienia.

Przygotował: M. Bogaj