Dzień Patrona Szkoły PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Pachołowska

20 października 2009 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbyła się akademia  z okazji Dnia Patrona Szkoły – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Aby uczcić pamięć wielkiego poety – żołnierza, oraz fakt, iż w tym dniu przypadała trzydziesta rocznica aktu nadania Zespołowi Szkół Nr 1 imienia tego wybitnego twórcy, uczniowie z klasy Io - Katarzyna Zawadzka, Katarzyna Częścik, Katarzyna Wołynek, Karolina Pec, Bartłomiej Zaranek; Is – Ewelina Koc, Dawid Pogorzelski, Artur Giziński ; IIIa- Igor Wojsław; III h – Emilia Uszyńska; IV i – Kamil Różański przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym komentarz narratorów o życiu i twórczości przedstawiciela pokolenia Kolumbów przeplatany był scenkami teatralnymi, odzwierciedlającymi  sytuacje bądź wydarzenia mające miejsce w życiu poety. W montażu wykorzystano również piosenki: Magdy Femme „Kilka róż”, Universu „Mijam jak deszcz”, Czerwonych Gitar „Biały  krzyż”, Edyty Geppert „Modlitwa Okudżawy” i Patrycji Markowskiej  „Kilka prostych prawd”. Po akademii odbył się finał konkursu o życiu i twórczości K. K. Baczyńskiego zatytułowany „Baczyński znany i nieznany”. Półfinał konkursu zaś miał miejsce 19 października 2009 r., w którym wzięły udział trójosobowe drużyny z klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Profilowanego i Technikum Nr 1. Do finału zakwalifikowały się klasy: Ia, Is, Ie, Ig, Ih. W finale konkursu pierwsze miejsce zajęła klasa Ig, drugie – Is, zaś trzecie – Ia. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci słowników i albumów.
Uroczystość przygotowały nauczycielki Zespołu Szkół Nr 1: p. Agnieszka Pachołowska, p. Renata Chomiuk, p. Elżbieta Konik, p. Agnieszka Raszuk i p. Iwona Góralczyk.
Uroczystość i konkurs zostały uwiecznione na zdjęciach.