VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery SZARADA PDF Drukuj

Każdego roku uczniowie ostatnich klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych stają przed pytaniami: Co dalej? Jaką wybrać szkołę, uczelnię? Jaki zawód chcę wykonywać? Czy mam  predyspozycje do wykonywania wymarzonej przeze mnie pracy? Na te i inne pytania pomogły odpowiedzieć VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery „Szarada” organizowane w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

Targi rozpoczęły się o godzinie 10.00 i oficjalnie zostały otwarte przez Dyrektora Szkoły Panią Małgorzatę Baranowską oraz Wicestarostę Powiatu Sokołowskiego Panią Martę Sosnowską. Udział w imprezie wzięli zaproszeni goście: Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sokołowie Podlaskim Pani Elżbieta Błońska, Kierownik Wydziału Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym Pani Joanna Urbankowska oraz wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach Pani Bożena Pawluk. Po krótkiej części oficjalnej uczniowie klas maturalnych, przedmaturalnych oraz gimnazjów mieli możliwość zapoznania się z ofertami wyższych uczelni oraz instytucji pomagających w określeniu ścieżki zawodowej. W wydzielonym gabinecie porad zawodowych udzielali uczniom doradcy zawodowi z Zespołu Szkół Nr 1. Zaproszenia na imprezę przyjęło 16 wyższych uczelni z województw mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego, trzy szkoły policealne oraz firmy i instytucje z terenu Sokołowa Podlaskiego i Węgrowa. Celem targów było umożliwienie młodzieży spotkania w jednym miejscu i czasie uczelni wyższych, szkół oraz pracodawców i w ciągu godziny, czy dwóch zdobycia jak najwięcej informacji przydatnych przy planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z wykładowcami i studentami, nic bowiem nie zastąpi bezpośredniej rozmowy o studiowaniu, stypendiach, codziennym życiu studenckim. Cieszy obecność gimnazjalistów, uczniowie powinni skupić się na projektowaniu swojej przyszłości od wczesnych lat. To oznaka dojrzałości i odpowiedzialności za siebie i swoją przyszłość, Targi, jako jedno ze źródeł informacji, są bardzo pomocne w tym planowaniu.

Udział w Targach dla wystawców i uczestników był bezpłatny.

Stoiska zaprezentowały: Uniwersytet w Białymstoku, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Społeczna Akademia Nauk, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Mari Curie Skłodowskiej w Lublinie, Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, Politechnika Białostocka, Akademia Obrony Narodowej w Warszawie, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Polsko-Japońska Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie, Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. H. Konopackiej w Pruszkowie, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Siedlcach Szkoła Wyższa im. P. Włodkowica w Płocku, Centrum Kształcenia Zawodowego i ustawicznego w Siedlcach, Policealne Studium Menadżerskie NOVUM w Siedlcach, Powiatowy Urząd Pracy w Sokołowie Podlaskim, Powiatowa Komenda Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Sokołowie Podlaskim oraz ADDIT Sp. z o. o. Przedstawiciele firmy ADDIT, PKS oraz straży pożarnej i policji zapoznali uczniów ze specyfiką zawodów przez nich wykonywanych oraz podpowiadali jak pokierować swoją edukacją, żeby dany zawód wykonywać.

Do pomocy w przygotowaniu tej imprezy najbardziej zaangażowli się nauczyciele oraz pracownicy administracji: Pan Jerzy Bujalski, Pani Elżbieta Markowicz-Wcisłak, Pani Magdalena Filipiak, Pani Beata Pękała, Pani Aneta Rosochacka, Pani Monika Filip, Pani Renata Chomiuk, Pani Izabela Rudaś, Małgorzata Demianiuk, Pani Iwona Rosochacka i Pani Katarzyna Gawrońska. Do sprawnego przeprowadzenia Targów „Szarada” przyczynili się: Monika Sawicka, Pani Agnieszka Bocian, Pan Jacek Jackowski.  Szczególne podziękowania należą się uczniom z klas IIIh, IIh, Ib, If, IIf, Ii, IIIa, IIIe i IVf Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, którzy stanowili obsługę Targów. Zebrali mnóstwo pochwał za postawę, zaangażowanie i profesjonalizm. Młodzież, która z najlepszej strony zaprezentowała naszą szkołę: Aleksandra Adamczyk, Paulina Bachmura, Anna Koprowska, Natalia Wojewódzka, Katarzyna Biernacka, Dominika Suchożebrska, Paulina Zdanowicz, Aleksandra Małczuk, Kamila Ołowska, Kinga Deoniziak, Konrad Żołnicki, Kacper Sobieski, Maciej Ratyński, Klaudia Misiek, Agata Klimczuk, Eliza Wrzosek, Karolina Przywóska, Patrycja Ludwiniak, Julia Deoniziak, Angelika Sejbuk, Jakub Dymiński, Klaudia Wasilewska, Izabela Ławnik Marta Andrzejewska, Iwona Bielińska, Patrycja Kulesza, Gabriela Smolik, Olga Dziewulska, Karol Sójka, Grzegorz Remiszewski, Nataniel Iliewski, Karol Księżopolski, Krzysztof Sapieja, Robert Saczuk, Mateusz Mlonek, Michał Moczulski, Damian Naltakjan, Tomasz Ładziak, Katarzyna Równa, Natalia Grzymała, Karol Skonieczny, Szymon Jurczak, Adam Płatkowski, Kamil Wyszomirski, Ewa Kwiatkowska i Kamil Klimczuk.