Apel profilaktyczny PDF Drukuj

Dwie uczennice klasy policyjnej ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim przygotowały dla uczniów całej szkoły ciekawe i dotyczące aktualnych problemów referaty . Obecny na spotkaniu policjant uzupełniał wypowiedzi…

W czwartkowe przedpołudnie, 31 marca w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny poświęcony tematyce bezpieczeństwa w szkole i poza nią oraz konsekwencji związanych z paleniem tytoniu w miejscach publicznych, w ramach którego spotkał się z uczniami asp. szt. Dariusz Tomczuk z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.  Spotkanie było o tyle inne od wszystkich, że głównymi prelegentami były dwie uczennice klasy pierwszej liceum o profilu policyjnym.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły Pani Małgorzata Baranowska, która przedstawiła mundurowych prelegentów.

Karolina Redes i Aleksandra Dmowska,  przekazały ważne dla rówieśników informacje. Przedstawiły rówieśnikom, jakie mogą ich spotkać konsekwencje związane z paleniem papierosów, zaśmiecaniem miejsc publicznych czy używaniem słów wulgarnych. W skrajnych sytuacjach może dochodzić nawet do popełniania nie tylko wykroczenia, ale i przestępstwa znieważenia. Każdy z tych problemów rozszerzał obecny na spotkaniu policjant, przestrzegając o konsekwencjach, które w przyszłości mogą pokrzyżować życiowe plany. Apel zapoczątkował cykl spotkań z profilaktyki, które będą się odbywały w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.