Realizacja programu ewangelizacyjno - motywacyjno – profilaktycznego zespołu Full Power Spirit w Zespole Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim PDF Drukuj

Twój dobry gest dla kogoś może być dziś uśmiechem losu,

dobro tkwi w każdym z nas, więc pozwól dojść mu do głosu.

Już po raz drugi (pierwszy podczas Dnia Papieskiego) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie zespołu Full Power Spirit, który realizuje swój autorski program ewangelizacyjno - motywacyjno – profilaktyczny pt. „Znajdź pomysł na siebie!”.

Zespół istnieje od 2001 roku. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznością. W trakcie swojej działalności zagrał niezliczoną ilość koncertów na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski, np.: w Niemczech - podczas Światowych Dni Młodzieży. W historii zespołu jest wiele sukcesów m.in. w 2009 roku razem z Marcinem Pospieszalskim przygotował soundtrack do filmu „Popiełuszko - wolność jest w nas”; w latach 2008 – 2010 przygotowywał oprawę muzyczną do młodzieżowego programu „ Raj” emitowanego w TVP1.

Spotkanie z uczniami ZS Nr 1 odbyło się 6 kwietnia na deskach Sokołowskiego Ośrodka Kultury w dwóch odsłonach. Oferta programu dotyczyła wskazania (czasem w żartobliwy sposób) drogi znalezienia przez młodych ludzi, takich wartości, jak: szacunek, miłość, akceptacja…bo, zdaniem artystów, w tych trzech filarach zawiera się „ życiowe szczęście”.

Na początku spotkania ks. Tomasz Żukowski powitał artystów i uczestników koncertu oraz podziękował wszystkim tym, dzięki którym ten koncert mógł się odbyć – ks. Arkadiuszowi Tymoszukowi, sponsorom, Radzie Rodziców przy ZS NR 1, dyrekcji i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie przedsięwzięcia.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Baranowska, która swoje słowa skierowała do młodzieży, mówiąc o wartościach w dorosłym życiu.

Koncert "Znajdź pomysł na siebie!" był tak skonstruowany, aby zaktywizować wszystkich jego uczestników i zachęcić do mądrego i świadomego przeżywania swojej codzienności, w oparciu o wierność wartościom płynącym z Ewangelii i zasadom zawartym w dekalogu. Program artystyczny poparty był też świadectwami z życia artystów i w ten sposób stawał się bardzo wiarygodny, sensowny i prawdziwy. Zawierał też elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej.

Niech przesłanie koncertu będzie inspiracją dla młodych ludzi do poszukiwania wartości w życiu i przyczyni się do mądrych życiowych wyborów!

Opracowała: M. Nowaszewska