Wyjątkowa lekcja historii PDF Drukuj
środa, 27 kwietnia 2016 09:19

25  kwietnia  2016  roku  w  świetlicy  szkolnej  odbyła  się  wyjątkowa  lekcja  historii,  którą  poprowadzili  pan  poseł  Arkadiusz  Czartoryski  i  Wojciech  Kempa.  To  historycy,  absolwenci  Katolickiego Uniwersytetu  Lubelskiego,  przyjechali do naszej szkoły na  zaproszenie  nauczyciela historii Andrzeja Brzezika.  Zajęcia  poświęcone były  1050  rocznicy  Chrztu Polski.  Uczestniczyła  w  nich  klasa  II a  oraz  uczniowie  z LO  w  Węgrowie  wraz  ze  swoimi  nauczycielami.

Podczas  trwającej  60  minut  lekcji,  ukazano  dziejowe  znaczenie  przyjęcia  chrztu  przez  Mieszka I.  Wykazano  nierozłączność  tego  wydarzenia  z  narodzinami  państwa  polskiego.