Poczytaj mi szkoło PDF Drukuj
czwartek, 28 kwietnia 2016 17:27

Ważne jest, by książki towarzyszyły dzieciom we wszystkich etapach ich życia. To spowoduje, że przedszkolaki zaprzyjaźnią się z taką formą poznawania świata i rozbudziania fantazji. Poza rodzicami, to szkoła właśnie odpowiedzialna jest za ten proces, stąd nasza inicjatywa wspólnego rozwijania umiejętności słuchania czytania ze zrozumieniem. Poczytaj mi szkoło to cykl spotkań czytelniczych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 dla najmłodszych odbiorców.

Pierwsze spotkanie, na które przybyły dzieci z Przedszkola Nr 3 ( 3-, 4-, 5- latki) odbyło się 13. 04. 2016 roku. Na drugim, naszymi gośćmi byli podopieczni Przedszkola im. Kubusia Puchatka (4-, 5- latki). Spotkania rozpoczynały się uroczystym przeczytaniem przez panią dyrektor M. Baranowską lub pana dyrektora M. Lewońca wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Następnie uczniowie klas drugich: ratownictwa medycznego (Dominika Małczuk, Kamila Stephan, Sylwia Stelengowska i Grzegorz Krysiak), technikum informatycznego (Mateusz Struś) oraz technikum hotelarstwa (Marta Andrzejewska, Ewelina Rozbicka, Klaudia Misiek i Iza Ławnik) przejęli inicjatywę i odczytali przygotowane wcześniej opowiadania. Najstarsze grupy przedszkolaków miały możliwość wspólnego czytania bajek wspomaganego materiałem multimedialnym.

Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zadaniach i konkursach, zapewniając, że bardzo miło spędziły czas w murach naszej szkoły.

Przedsięwzięcia Zespołu Szkół Nr 1 i miejskich przedszkoli podejmowane są już od kilku lat, zmienia się tylko ich forma i tematyka. Odwiedziny najmłodszych w naszej szkole przynoszą obustronne zadowolenie. Kolejne spotkania z cyklu "Poczytaj mi szkoło" odbędą się w maju 2016 roku. Serdecznie zapraszamy zainteresowane współpracą z nami przedszkola do kontaktu.

Przygotowała: M. Filip